Yeni Zelanda'daki Jeotermal Enerji Tesisinde Hidrojen Üretim Santrali Kurulacak

16 Nisan 2019 Dergi:

Yeni Zelanda-Japon ortak girişimi Halcyon Power, Yeni Zelanda'daki Mokai jeotermal santralinde 1,5 MW'lık bir hidrojen üretim tesisi kurmak için Canadian Hydrogenics Corp. ile iş yapıyor. Tesis 2020 yılına kadar üretime başlayacak.

Hidrojen üretimi, yakıt ekipmanı ve hidrojen bazlı yakıt hücresi güç modüllerinin geliştiricisi ve üreticisi olan Kanada merkezli Hydrogenics Corporation, Yeni Zelanda merkezli bir ortak girişim olan Halcyon Power ile bir anlaşmaya girdiğini bildirdi.  Yeni Zelanda'da karbonsuz bir hidrojen üretimi tesisinin hayata geçirileceği duyuruldu.

Yeni Zelanda'da hidrojen kullanımı, evsel enerjinin yaklaşık %80'inin yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildiği enerji endüstrisi için kritik bir bileşen olma potansiyelini taşıdığını gösteriyor.

Hydrogenics'in Başkanı ve CEO'su Daryl Wilson, “Halcyon Power'ı emisyon içermeyen, hidrojen bazlı bir enerji sektörünün geliştirilmesine yönelik ürün ve hizmet sunmaktan çok memnunuz” dedi. Wilson; “Hidrojen yakıt istasyonlarının geliştirilmesine ve hidrojenin mevcut ulusal enerji altyapısına entegrasyonuna dünya çapında artan ilgiyi dikkatle takip ediyoruz. Yeni Zelandalı ve Japon şirketlerini, iç ve dış pazarlara yenilenebilir enerji sağlayan ve hidrojenin değerini göstermeye yardımcı olan bu adımları attıkları için kutluyoruz. Hidrojene dayalı enerji çözümlerine olan talep artmaya devam ediyor ve Halcyon ile uzun vadeli çalışmayı umut ediyoruz.” dedi.

Kaynak: thinkgeoenergy.comSlider Altına