Header Reklam
Header Reklam

Türk Prysmian Kablo, Solar Kablo Teknolojilerini Tanıttı

15 Nisan 2023
Türk Prysmian Kablo, Solar Kablo Teknolojilerini Tanıttı

Yenilikçi ürün ve çözümleriyle sektördeki liderliğini sürdüren Türk Prysmian Kablo, 6-8 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen SolarEX İstanbul Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda, güneş enerjisi sektörüne sunduğu sürdürülebilir ürün ve hizmetleri ile yoğun ilgi gördü.

Türk Prysmian Kablo MEART Bölge Yenilenebilir ve Endüstriyel Satışlar Direktörü Mert Erden, SolarEX Fuarı’nda şöyle konuştu: “SolarEX İstanbul Fuarı’nda sürdürülebilirlik alanında yaptığımız yatırımlarla yenilenebilir enerji sektörüne sunduğumuz çok özel ürün ve hizmetlerimizin kalite ve farkını anlatma fırsatı bulduk. Her yıl fuarda yoğun ilgi görmemiz bu alanda ürettiğimiz yeni ürün ve çözümlerimizin sağladığı faydayı ortaya koyuyor ve bizleri yatırım ve AR-GE çalışmalarımızı artırmamız yönünde daha çok teşvik ediyor. Yenilikçi ve son teknolojiye sahip ürünlerimiz ile güneş enerjisi sektörünün uzun vadeli çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz.

Sektörün sürdürülebilir dönüşümüne liderlik etme hedefi

Çevre dostu, düşük karbon salımlı ve yenilenebilir ürünlere yaptığı yatırımlar ile kablo sektörünün sürdürülebilir dönüşümüne liderlik etme hedefiyle çalışmalarını sürdüren Türk Pyrsmian Kablo, bugüne kadar Türkiye’de yapılan pek çok yeşil enerji projesine ürünleriyle destek sundu. Sürdürülebilirliğin tüm sektörlerin ajandasında en öncelikli konulardan biri olması gerektiğinin altını çizen Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan şöyle konuştu: “Ürettiğimiz yeni nesil kablolarımızla, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santrali Karapınar YEKA-1 projesinden, ilk ve en büyük yüksek gerilim denizaltı kablo projelerine; en önemli rüzgâr santrali projelerinden, en büyük fiber optik kablo projelerine kadar Türkiye’nin mega yenilenebilir enerji projelerinde imzamız var. Bu gibi önemli projeler için bugüne dek dünyanın çevresini 1 turdan fazla dönecek miktarda solar kablo tedarik ettiğimiz güneş enerjisi santrallerinin ürettikleri elektrik ile yaklaşık 12 milyon hanenin 1 aylık elektrik ihtiyacı karşılanabiliyor. ‘Türkiye’yi Sürdürülebilir Yarınlara Bağlıyoruz’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren şirketimizin geleceğe yönelik planlarında yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir teknoloji üretimi ilk sıralarda yer almaya devam edecek.

Türk Prysmian Kablo’nun sürdürülebilirlik anlayışını tüm faaliyetlerine entegre ettiğini belirten Ülkü Özcan bu alanda yapılan çalışmalara şu sözlerle değindi: “Sürdürülebilirlik alanındaki faaliyet ve performansımızı değerlendirmek adına geçtiğimiz yıl ilk defa Sürdürülebilirlik Raporu’muzu yayınladık. Çalışanlarımızın ve tüm birimlerimizin bu konuya entegre olmasını çok önemsiyoruz.

Bu doğrultuda, tüm şirket çalışanlarımızın sürdürülebilirlik kültürünü benimsemesini sağlamak için Türkiye’nin de içinde bulunduğu MEART Bölgesinde (Orta Doğu, Hindistan, Afrika, Rusya ve Türkiye) yer alan ve Grubumuz tarafından Umman’da kurulan Küresel Sürdürülebilirlik Akademisi ile Türkiye’de istihdam ettiğimiz pek çok yetenekli çalışanımıza gelişim ve öğrenme fırsatı sunabileceğiz.”Slider Altına