The Business Booster 7. Kez Düzenleniyor

17 Temmuz 2019 Dergi: Temmuz-Ağustos 2019

InnoEnergy, Avrupa’da temiz enerjiye yönelik inovasyonların katalizörü olarak bilinen “The Business Booster” (TBB) etkinliğini bu yıl yedinci kez düzenliyor. 3-4 Ekim 2019 tarihinde Fransa’nın Paris Kongre Sarayı’nda gerçekleşecek etkinliğin ana teması ise “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacak. Açılış konuşmasını, İrlanda’nın ilk kadın Cumhurbaşkanı ve İnsan Hakları Elçisi Mary Robinson’ın yapacağı etkinlikle eş zamanlı olarak düzenlenecek fuarda da 150’den fazla sürdürülebilir enerji inovasyonu sergilenecek. Etkinliğe 40 ülkeden 800’ü aşkın startup ve uzmanın katılımı bekleniyor.

EIT InnoEnergy, önde gelen The Business Booster (TBB) etkinliğinde ana temanın “İnsan Odağında Enerji Dönüşümü” olacağını duyurdu. Sürdürülebilir enerji inovasyonu alanında dünyanın önde gelen etkinliği olan TBB, 3-4 Ekim tarihlerinde Paris Kongre Sarayı’nda (Palais des congrès de Paris) gerçekleştirilecek.

TBB’de iki gün boyunca ele alınacak 5 ana konu şöyle:

 •         Yeni yeteneklere ve yetkinliklere duyulan ihtiyaç
 •         İnovasyonun kaynakları olarak çeşitlilik ve yaratıcılık
 •         Müşterinin hazır olma düzeyi
 •         Tüketen üreticilerin yeni rolleri
 •         Sivillerin rolleri

Katılımcıların dinleyeceği, ilham veren seçkin konuşmacılar arasında şu isimler yer alıyor:

 •         İklim Değişikliği Komitesi Başkanı Lord Deben
 •         Fransa Ekoloji Bakanı François de Rugy
 •         Nobel Ekonomi Ödülü Sahibi, Harvard Üniversitesi’nden Profesör Eric Stark Maskin
 •         NIKE Sürdürülebilir Ticaret & İnovasyon Başkan Yardımcısı Dr. Cyrus Wadia
 •         Avrupa Yatırım Bankası Başkan Yardımcısı Ambroise Fayolle
 •         Schneider Electric Fransa CEO’su Christel Heydemann

EIT InnoEnergy CEO’su Diego Pavia etkinlik hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “The Business Booster, enerji sektöründe inovasyon için bir hızlandırıcı görevi görüyor. Enerji geçişinde artık daha önce hiç olmadığı kadar insani yöne odaklanmamız gerekiyor. İnsanlığın karşılaştığı en büyük zorluğu çözmek için dünya genelinden insanlar iş birliği yapmak için buraya geliyor. Ancak teknolojik inovasyon ve mevzuat kadar yaratıcılık, çeşitlilik ve başarılı bir enerji geçişinde tüketicilerin oynadığı rolü anlamak da büyük önem taşıyor. Bu yıl, etkinliğimizin merkezine bu gerekliliği yerleştiriyoruz.”

40 ülkeden startuplar, endüstri temsilcileri, finans toplulukları, politika yapıcılar ve düzenleyicilerin de dâhil olduğu 800’ün üzerinde katılımcı ile TBB etkinliği yeni fikirler, yeni içgörüler ve yeni ticari girişimler için bir buluşma noktası olacak. Katılımcılar en yeni ve dünya standardındaki teknolojiler hakkında bilgi edinecek, yeni iş modellerini tanıyacak ve bunları gerçeğe dönüştüren insanlarla bağlantı kuracak.

The Business Booster katılımcıları uzman konuşmacıları dinleme, canlı panel tartışmalarını izleme, interaktif oturumlara katılma imkânı yakalayacak ve bununla birlikte 150’nin üzerinde yeni sürdürülebilir enerji teknolojisini ve yatırım fırsatlarını keşfedecek. Bu etkinlik aynı zamanda şirketlere, kendilerini yatırımcılar ve endüstri temsilcilerinden oluşan izleyicilere tanıtma fırsatı da sunacak.

3 Ekim akşamı ise katılımcılar gala yemeğinde bir araya gelecek.

Biletler satışta. 31 Temmuz’a kadar geçerli olacak %30 indirimden faydalanmak için EARLY BIRD kodu kullanılabiliyor.Slider Altına