Teknoloji Devlerinden Temiz Enerji İçin 1 Milyar Dolarlık Fon

12 Aralık 2016 Dergi:

Bill Gates, teknoloji endüstrisine liderlik etmeye devam ediyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl Paris’te Gates tarafından duyurulan proje, teknoloji sektörünün önde gelen isimleriyle birlikte hayata geçirildi. İçerisinde Bill Gates, Hasso Plattner ve Alibaba başkanı Jack Ma’nın da bulunduğu 20 yatırımcı tarafından desteklenen Breakthrough Energy Ventures, resmen duyuruldu.

Karbon salımı olmayan bir gelecek hedefleyen Breakthrough Energy Ventures, önümüzdeki 20 yıl boyunca temiz enerji alanında çalışacak şirketlere toplamda 1 milyar doları aşkın yatırım yapacak. Gates ise yaptığı açıklamalarda BEV’in hedefinin, güvenilir, uygun fiyatlı ve temiz enerji sunacak şirketler kurmak olduğunu belirtti.

Elektrik, imalat, tarım, ulaşım ve akıllı binalar konusunda yatırım yapmayı amaçlayan BEV, bu alanlara yapacağı yatırımlarla birlikte atmosfere salınan sera gazlarını azaltmayı hedefliyor. Hem küçük hem de ticarileşmek isteyen şirketler için büyük yatırımlar yapacak olan Breakthrough Energy Ventures, temiz gelecek için atılmış önemli bir adım.

Kaynak: www.webrazzi.com