Şişecam Düzcam, Glasstec 2018 Fuarı’nda İleri Teknolojiyle Üretilen Yeni Ürünlerini Tanıttı

07 Aralık 2018 Dergi: Kasım-Aralık 2018

Cam sektörünün global oyuncusu Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Düzcam, 23-26 Ekim tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan Glasstec 2018 Fuarı’ndaki yerini aldı. Fuarda, ileri teknoloji ürünlerini sergileyen Şişecam Düzcam, ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarındaki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne sererken fuar ziyaretçilerine enerji tasarrufu, emniyet, güvenlik ve gürültü kontrolü sağlayan ve dekorasyona yönelik en yeni ve katma değerli ileri teknoloji ürünleri hakkında bilgiler verdi. Ar-Ge ve yatırım faaliyetlerini aralıksız sürdürerek pazarın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunan Şişecam Düzcam‘ın üstün nitelikli ürünlerinin çevre dostu binalar yaratılmasına olanak tanıdığı bildirildi.

Şişecam Düzcam’ın projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunan geniş ürün gamını sergilediği ve fuarda büyük ilgi gören etkin ısı yalıtımı ve güneş kontrolü sağlayan yüksek performanslı yeni temperlenebilir ürünleri ile ilgili aşağıdaki bilgiler paylaşıldı:

  • Üç gümüşlü yeni ürün ‘’Şişecam Temperlenebilir Solar Low‑E Cam Nötral 60/28’’ ideal ışık geçirgenliği ve etkin güneş kontrolü ile nötral görünümün yanı sıra enerji tasarrufu da sağlamasıyla prestijli projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunmaktadır.
  • Yüksek ışık geçirgenliğine ve 1,0 W/m2K ısı geçirgenlik katsayısına sahip “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 70/37” nötral görünümün ve düşük yansıtmanın ön plana çıktığı rezidans, villa ve mağaza vitrin camlarında tercih edilmektedir.
  • “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 50/27” içeriden dışarıya bakıldığında nötralliğin ön planda olduğu ama cephede mavi renk etkisinin olması istenen ofis, hastane ve otel projelerine çözümler sunmaktadır. 
  • “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 51/28” ise Nötral 50/27 ile aynı özelliklere sahip olup, dışarıdan bakıldığında cephede yeşil renk etkisi yaratmaktadır. 
  • Renksiz cam üzerine yapılan kaplama ile renklendirilen “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Derin Mavi 40/28” kontrollü gün ışığı ve daha etkin güneş kontrolünün ön plana çıktığı sıcak iklim bölgeleri ve çatı ışıklıklarında tercih edilmekte, içeriden dışarıya bakıldığında nötral etki devam ederken dışarıdan içeriye bakıldığında cephede mavi etki yaratmaktadır.
  • Özel olarak geliştirilen temperlenebilir boyanın düzcama uygulanması ile elde edilen “Şişecam Temperlenebilir Boyalı Cam” ise iç mekan uygulamalarının yanında, dış mekanda spandrel uygulamalarda da kullanılabilen, estetik ve şık çözümler sunmaktadır.


Slider Altına