Securitas’tan güneş enerjisi santrallerine özel çözümler

28 Mart 2018 Dergi: Mart-Nisan 2018

Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, her sektörün kendi dinamiklerine göre ele alınması gerektiğine dikkat çekerek “Özellikle enerji sektörü yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu bir sektör. Elemanlı güvenlik bu maliyetleri daha da yükseltiyor, Securitas olarak bu konuda sunduğumuz uzaktan izleme ve kontrol hizmetleriyle bu konuda ciddi tasarruflar sağlıyoruz” dedi. 

Şirket özellikle güneş enerji santralleri için geliştirdiği çözümlerle dikkat çekiyor. Santrallere risk analizleri yapıldıktan sonra anahtar teslimi çözümler sunan şirket bu konuda son teknolojiden yararlanıyor. Kontrol hizmetlerine dikkat çeken Anıl Akalın farklı enerji santralleri de olsa aynı bölgede olmalarıyla birlikte kontrol hizmetini birlikte alabileceklerini böylece maliyetin daha da düşebileceğinin altını çizdi.Akalın, güneş enerjisinde sigorta firması ile yatırımcı arasındaki güvenlik beklentisi konularına da sundukları özel çözümlerle çözüm getirdiklerini belirtti.

Akalın güneş enerjisi santrallerinde en önemli güvenlik risklerinin panel ve malzeme hırsızlığı, panel tahribatı ve yerel halkın baskısı olduğuna dikkat çekerek, “Santrallere risk analizleri yapıldıktan sonra anahtar teslimi çözümler sunuyoruz.  Projelerimizde göreve başlamadan önce masa başında iş ortaklarımızla birlikte projenin yapısı, takvimi ve ihtiyaçlarını ortaya koyuyor sonrasında saha ziyareti gerçekleştiriyoruz. Proje ziyaretiyle güvenlik bakış açısı ile risk analizleri yaparak sahanın güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkartıyoruz. İhtiyaçları tespit etmek ve bu ihtiyaçları iş ortağının firma kültür ve yapısına, projenin gereğine göre şekillendirmek Securitas’ın çözüm hazırlama sürecinde önemli bir rol oynuyor. İnsanlı Güvenlik hizmetleriyle bilgi ve teknolojinin bir araya geldiği Entegre Güvenlik Çözümleri ile güvenlik alanında minimum maliyetlerde optimum çözümler sunuyoruz.  Hedefimiz insan, bilgi ve teknolojinin bir araya geldiği bu hizmet anlayışını tüm Türkiye’ye yaymak.  

 

Özellikle uzaktan izleme çözümleriyle maliyetlere düşürülürken, akıllı kameralar sayesinde riskler önceden tespit edilerek önlemler alınıyor. Bu çalışmaları yaparken şirketimizin bu konudaki uzmanlığı ve global kurumsal hafızasından yararlanıyoruz. Hem riski hem maliyeti minimize ediyoruz, Securitas’ın kullandığı teknoloji ve çözümlerden bazılarını söyle sıralamak mümkün;

 

  •          Düzenli araç devriyesi ile her tesisin rutin kontrolünün yapılması
  •          7/24 Alarm izleme merkezi uzaktan izleme hizmeti ile desteklenmesi
  •          Risk bildirimlerinin yapılması
  •          Smart M ile düzenli raporlama yapılması
  •          Panik butonu takviyesi
  •          Araç takip sistemi desteği”

 Slider Altına