Securitas, Güneş Enerjisi Santralleri İçin Özel Çözümler Sunuyor

14 Ağustos 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

Securitas, enerji sektörüne yönelik çözümlerini gerçekleştirdiği basın kahvaltısı ile tanıttı. Toplantıya katılan Securitas Enerji Segmenti Lideri Anıl Akalın, “her sektörün kendi dinamiklerine göre ele alınması” gerektiğine dikkat çekerek, “Enerji sektörü, özellikle yatırım maliyetlerinin yüksek olduğu bir sektör. Elemanlı güvenlik, bu maliyetleri daha da yükseltiyor. Securitas olarak bu konuda sunduğumuz uzaktan izleme ve kontrol hizmetleriyle ciddi tasarruflar sağlıyoruz” dedi.

Securitas, güneş enerji santralleri konusunda sunduğu çözümlerle dikkat çeken bir firma. Santrallere risk analizleri yapıldıktan sonra anahtar teslimi çözümler sunan şirket bu konuda son teknolojiden yararlanıyor. Bu anlamda sundukları konrol hizmetlerine dikkat çeken Anıl Akalın, “Aynı bölgedeki farklı enerji santralleri kontrol hizmetini birlikte alabilecekler ve böylece maliyet daha da düşecek” dedi. Akalın, güneş enerjisinde sigorta firması ile yatırımcı arasındaki güvenlik beklenitisi konularına da özel çözümler sunduklarını dile getirdi. 

Securitas'ın sunduğu uzaktan izleme çözümleriyle bir yandan maliyetler düşürülürken diğer yandan akıllı kameralar sayesinde riskler önceden tespit edilerek önlemler alınıyor. Firmanın kullandığı teknoloji ve çözümlerden bazılarını şöyle sıralamak mümkün:

- Düzenli araç devriyesi ile her tesisin rutin kontrolünün yapılması
- 7/24 uzaktan izleme hizmeti ile desteklenmesi    
- Risk bildirimlerinin yapılması
- Smart M ile düzenli raporlama yapılması
- Panik butonu takviyesi
- Araç takip sistemi desteği

 Slider Altına