İTÜ’den Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Alanında Eğitim Programı

29 Kasım 2019 Dergi:

Business Management Institute, İTÜ Enerji Enstitüsü ve İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı”nı düzenliyor. 

İTÜ Enerji Enstitüsü ve İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile hazırlanan “Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Sertifika Programı” bu alanda İTÜ’nün uzman akademisyenleri katılımcılarla buluşturuyor. 2010 yılından beri düzenlenmekte olan ve bugüne kadar yoğun talep görmüş olan eğitim programı “27. dönemini 6-7-13-14 Aralık 2019” ve “28. Dönemini 17-18-24-25 Ocak 2020” tarihlerinde düzenleyecek.  Düzenlendiği 8 yıl boyunca enerji şirketlerinin orta ve üst düzey yöneticileri, yenilenebilir enerji alanında uzmanlaşmayı hedefleyen mühendisler ve bu alana yatırım yapmayı düşünen girişimciler tarafından yoğun ilgi gören program, yenilenen içeriğiyle katılımcılarla buluşacak.

Toplam 4 gün süren eğitim programında, her gün bir yenilenebilir enerji kaynağı (Güneş Enerjisi, Hidroelektrik Enerji, Jeotermal Enerji ve Rüzgar Enerjisi) inceleniyor. Bu sene güncel süreçlerden örneklerle de desteklenen program içeriği katılımcılarına pratikte karşılaşılabilecek sorunlar ve uygulama alanları hakkında da bilgi kazandırıyor. Eğitim İTÜ Maslak kampüsünde gerçekleşiyor, eğitmen kadrosu ise şu şekilde; 

(Emekli) Prof. Dr. Abdurrahman Satman
Prof.Dr. Bihrat Önöz – İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Hidrolik ve Su Kaynakları Laboratuvarı
Yrd.Doç.Dr. Burak Barutçu – İTÜ Enerji Enstitüsü Yenilenebilir Enerji ABD
2019-2020 akademik yılının ikinci eğitim dönemi 6-7-13-14 Aralık 2019 tarihlerinde İTÜ Maslak Kampüsünde düzenlenecek. Eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak ve kayıt olmak için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

http://www.bm-institute.com/yenilenebilirenerjiteknolojileri.htm?utm_source=yenienerji