InnoEnergy’nin, PowerUp! Challenge Yarışması Başlıyor

17 Ocak 2020 Dergi: Ocak-Şubat 2020

Pan-Avrupalı etki fonu EIT InnoEnergy, yatırım yapmak için Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde bir sonraki Unicorn girişimleri arıyor.  Yapılacak finansal yatırımla startup’ların başarı oranı yükseltiliyor, scaleup’ların ve KOBİ’lerin büyümesi sağlanıyor ayrıca endüstri liderlerinin uzmanlıkları ve güvenilir ortak ağının desteği sunuluyor. Başvurular için son gün ise 5 Mart 2020.

PowerUp! Challenge yarışması, Orta ve Doğu Avrupa’daki kuruluşlara, InnoEnergy portföyündeki bir sonraki Unicorn girişim olma fırsatını sunuyor. Yarışmaya, geliştirmenin tüm aşamalarındaki girişimciler başvurabiliyor. Yalnızca bir fikriniz olması veya bir sonraki müşterinizi arıyor veya pazarda büyüme planlaması yapıyor olmanız fark etmiyor. Odak alanları enerji, ulaşım, temiz teknoloji, akıllı şehirler olsa da yarışma tüm farklı fikirlere de açık. 
InnoEnergy PowerUp! Challenge kapsamında özellikle uygun koşullara sahip startup’lar için 65 bin euro para ödülü ve Yılın Startup’ı unvanının sahibi olabilecekleri bir yarışma düzenliyor. Bu yarışmanın diğer avantajları arasında iş planlama, sunum tasarımı, IP koruma gibi konularda uluslararası alan uzmanlarının desteğini sunan Business Bootcamps© programına katılım da bulunuyor. 
PowerUp! Challenge’a başvurular, 5 Mart 2020 tarihine kadar InnoEnergy web sitesi üzerinden yapılabilir: https://powerup.innoenergy.com