inavitas’tan korona döneminde elektrik kullanımı ve evde tasarruf önerileri

08 Nisan 2020 Dergi:

Dünya hiç beklemediğimiz zor günlerden geçiyor. Covid-19 salgını nedeniyle evlerimizden çalışıyoruz. Herkes en kısa zamanda bu salgına bir çözüm bulunacağını ve tekrar normal hayatlarına döneceğini ümit ediyor. Endoks ve inavitas ailesi de birçok firma gibi uyarıların başladığı ilk günden itibaren evlerinden çalışmaya başladı ve uzaktan da olsa görevlerini en etkin şekilde yerine getirmeye çalışıyor. 
inavitas, bu dönemde yemek, sağlık gibi önemli bir kaynağımızın da evlerde, hastanelerde ve süpermarketlerde kullandığımız enerji olduğunu söylüyor. inavitas’ın yaptığı hesaplamalara göre, evlerde enerji kullanımı yüzde 25 civarında arttı. inavitas, bunun kısa süreceğini umuyor ve evlerde enerji kullanımının daha da önem kazanacağını belirtiyor.
Bu dönemde, uzaktan kontrol, anlık takip ve yönetim gibi enerjide dijitalleşme konularının da hızlandığı bir süreç yaşadığımızı ifade eden inavitas Enerji Zekası ekibi; “iş yerleri ve evlerdeki enerji nasıl değişti”, “hangi cihazlarda nasıl tüketim değişimleri oldu”, “artan enerji tüketimini 18 adımda nasıl yönetiriz”, “nasıl tasarruf ederiz” gibi sorulara cevap veren bir çalışma hazırladı. Çalışmada;

  • İş yerlerinde enerji tüketimi nasıl değişti?
  • Evlerde enerji tüketimi nasıl değişti?
  • Evlerde enerjiyi nasıl daha tasarruflu ve etkin yöneteceğiz? 

gibi başlıklar öne çıkıyor

Çalışmaya ulaşmak için tıklayın
 Slider Altına