Grupotec ve Huawei İspanya’daki 168MW PV Projesi için Ortaklık Anlaşması İmzaladı

12 Haziran 2018 Dergi:

Geçtiğimiz günlerde Shanghai’da, Huawei ve  Grupotec İspanya’daki 168MW kapasiteli PV tesisi için ortaklık anlaşması imzaladı. Bu proje, özel sektör-kamu ortaklığında bir dizi güneş projesinin kombinasyonudur.

Grupotec, İspanya'daki en büyük ve en etkili yenilenebilir enerji ve çevre alanında çalışan mühendislik şirketlerinden biridir. Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika'da yatırım yapmış ve pek çok başarılı güneş enerjisi projeleri geliştirmiştir. 168MW kapasiteli bu proje için de Grupotec proje geliştirici kuruluş olacak. Huawei ise bu projeye yeni 1500V, SUN2000-100KTL dizi inverterlerini sunacak. Huawei’nin en yeni, tamamen dijitalleştirilmiş, benzersiz patently SUN2000-100KTL invertörleri, %2 daha yüksek verime sahiptir, daha akıllı bakım ve işletme koşulları sunar, Seviyelendirilmiş Enerji Maliyetini (LCOE) azaltır, güvenilirlik sağlar. Grupotec ve Huawei, dijital bir PV dünyası için İspanya güneş enerjisi endüstrisini modernize edecek yollar inşa etmeyi hedefliyor.

Grupotec Yönetim Kurulu Başkanı Olallo Villoldo Bellón, “Huawei bu proje için özel seri invertör sağlayıcı olacak. Huawei Smart PV Çözümü, önceki projelerde, inanılmaz güvenilirlik, son derece kolay bir işletme ve bakım koşulları sunarak değerlerini kanıtlamıştır. Huawei'nin güneş enerjisi endüstrisinin dijitalleşmesine ve akıllılık trendine yönelik vizyonu bizim stratejimize uygun. Bu, açıdan baktığımızda, Huawei'in bu projede ve uzun vadede gelecek çalışmamız için doğru seçim olduğu kuşku götürmez” dedi.