GENSED Güneş Zirvesi 6 Ocak 2021’de

30 Aralık 2020 Dergi:

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) her yıla güneşli bir başlangıç yapmak hedefiyle 2021 yılından itibaren "Güneş Zirveleri" düzenleyecek. 

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından 2021 yılından başlayarak her yıla güneşli bir başlangıç yapma hedefiyle düzenlenecek ve kamu ile güneş enerjisi sektörünü her yıl bir araya getirecek “GENSED Güneş Zirvesi” etkinliklerinin ilki 6 Ocak 2021, Çarşamba günü 10.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek açılış sohbetleri ile başlayacak Zirve, sektör derneklerinin başkanlarının sektörün gündemini değerlendirecekleri oturum ile devam edecek.

Tüm güneş dostlarına ulaşmayı hedefleyen “GENSED Güneş Zirvesi” ile güneş enerjisi sektörü ile kamu temsilcilerini aynı platformda buluşturarak sektörün gündemindeki konular hakkında bilgi ve görüş alışverişinde bulunulması sağlanacak.

Zirvedeki oturumlarda;

  • YEKA GES-3 yarışması, 
  • Enerji mevzuatındaki son değişiklikler, 
  • Hibrit santraller, 
  • Avrupa yeşil mutabakatı, 
  • Lisanssız uygulamalardaki sorunlar, çözüm yolları ve fırsatlar 

gibi konu başlıkları ele alınacak. Ayrıntılı bilgi için: guneszirvesi.orgSlider Altına