Fronius Solar Energy’den Bir Yenilik Daha

16 Eylül 2020 Dergi:

Fronius Symo GEN24 Plus hibrit inverter artık hemen temin edilebilir.

Üç fazlı Fronius Symo GEN24 Plus hibrit inverteri sayesinde piyasaya solar enerji tedariki için kompakt ve çok yönlü bir hepsi-bir-arada çözüm sunuldu. İster fotovoltaik, ister depolama, ister acil akım, sıcaklık veya e-mobilite olsun GEN24 Plus çok geniş bir çözüm yelpazesi sunuyor ve böylelikle evlerdeki ve küçük ticari sistemlerdeki enerji değişiminde bir kilometre taşı haline geliyor. Yepyeni Fronius Solar.start uygulaması için kolay ve hızlı bir devreye alma işlemi garanti ediyor.

fronius-gen24-plus-hibrit-inverterHTW Berlin’inünlü ev depolama sistemi testinde, kalitenin temsilcisi olan Fronius’un yeni Symo GEN24 Plus modeli tüm dikkatleri üzerine çekti ve diğerlerinin yanı sıra Intersolar AWARD 2020 ödülünün de sahibi oldu. Bu şaşırtıcı bir sonuç değil çünkü ürün Multi Flow Technology, Dynamic Peak Manager ve ücretsiz Solar.web enerji yönetimi gibi sevilen özellikleri içeriyor ve bunlara PV Point üzerinden entegre temel akım beslemesi ve akıllı telefon veya tablet üzerinden üç adımda hızlı devreye alma gibi akıllı yenilikler de ekledi. Yeni tür bir servis konsepti sayesinde neredeyse tüm parçalar tek tek değiştirilebiliyor ve Fronius bu noktada sürdürülebilirlik ve kaynak tasarrufu bakımından ciddi bir katkı sağlıyor. GEN24 Plus artık 6.0 – 10.0 kW güç sınıflarında dünya çapında2 temin ediliyor. 

Süper esnek tesis tasarımı 
Fronius SuperFlex Design ve geliştirilmiş Active Cooling teknolojisi FV tesis planlaması için maksimum özgürlük sağlıyor. Fronius International GmbH’nın Solar Energy bölümü Ürün Pazarlama Müdürü Leonhard Peböck, “İster asılı, ister yatay, ister arada bir montaj açısı olacak şekilde veya içerde veya korunmasız bir şekilde dışarda olsun: GEN24 Plus her yere uyum sağlar. Farklı açılı ve dar alanlı çatı yapıları da enerji üretimi için optimum şekilde kullanılabilmektedir” diyor ve ekliyor: “Symo GEN24 Plus’un DC giriş gerilim alanı 80 Volt’ta başlamakta ve 1000 Volt’a kadar uzanmaktadır; böylelikle de üç modülden itibaren bile demetler gerçekleştirilebilmektedir. Aktif soğutma sayesinde sadece inverterin maksimum güç elektriğinde maksimum kullanım ömrü elde edilmez, aynı zamanda MPP-Tracker’ler de ciddi anlamda daha fazla akım yüklenebilmekte ve paralel olarak daha fazla demet oluşturulabilmektedir.”

Çok sayıda açık arabirim 
GEN24 Plus, özel hanelerde güneş enerjisi tedariki konusunda ilerici ve gelecek için garantili bir başlangıç. Üründe ileride depolama, sıcak su hazırlama, elektrikli araba Wallbox veya harici sistemlere bağlantı kurulabilmesi için şimdiden en önemli arabirimler mevcut. Örneğin ısıtıcı pompası ve havuz pompası gibi birden fazla tüketicinin paralel şekilde enerji yönetimini mümkün kılan dört dijital I/O da donanıma dahil. Ayrıca daha fazla röle veya yüksek gerilim koruması gerekli olması durumunda, kompakt mahfazanın iç kısmında da yeterli korumalı alan bulunuyor.  

Kolay montaj ve devreye alma 
Detaylı planlanmış bir duvar montaj sistemi, Push-in yaylı klemensler ve 180° hızlı kapak vidaları sayesinde inverter çok az hamleyle hem zamandan hem de masraftan tasarruflu bir şekilde kurulabiliyor.

fronius-solar-startArdından yeni devreye alma uygulaması Fronius Solar.start üzerinden sadece üç adımla akıllı telefon, tablet veya laptopla ayarlama ve kayıt işlemleri yapılabiliyor. Ek olarak tesisin durumu, enerji yönetimi ve servisi hakkında bilgi erişimini kolaylaştıran Fronius Solar.web veya Solar.SOS gibi kullanışlı ek platformlar da sunuluyor.  

GEN24 Plus hibrit inverterin özellikleri ve Fronius yenilikleri hakkında daha fazla bilgiyi 16 Eylül 2020’den itibaren dijital Fronius fuarında bulabilirsiniz.


1 BYD ile birlikte ev depolama denetiminde 2020’de 1 numara
2 Ülkeye özgü mevcudiyete göre