Fronius Sanal Güneş Enerjisi Fuarı 24 Saat Boyunca Açık Olacak

13 Ağustos 2020 Dergi:

Güneş enerjisi uzmanı Fronius, 16 Eylül 2020 tarihinde, “24 saat boyunca güneş” sloganı kapsamında kendi sanal güneş fuarını gerçekleştirecek. Fronius International GmbH Solar Energy Bölümü Global Direktörü Martin Hackl, yeni fuar konseptini "Fuar ziyaretçilerine en yeni ürünlerimizi göstermek ve çok yönlü çözüm yelpazemizi sunmak istiyoruz" diye özetliyor. "Tüm yeniliklerimiz, depolama, e-mobilite veya solar ısıtma ve soğutma kapsamındaki geniş uygulama yelpazemiz, kişinin güneş enerjisiyle maksimum seviyede kendi enerjisini tüketmesi doğrultusunda planlanmıştır. Solar Hidrojen ve dijitalleşme gibi revaçta olan konulara da geniş yer vermekteyiz." 
Programda müstakil evler ve birden fazla ailenin yaşadığı apartmanlar, küçük şirketler ve ticari fotovoltaik tesisler için çözümler bulunuyor ve Fronius ziyaretçilerine çeşitli yeniliklerle sürprizler hazırlayacak. Şirket her zaman olduğu gibi, müşteriler ve tesisatçılar için danışma ve servis hizmetlerine çok önem vermektedir. Bu sebeple uluslararası Fronius uzmanları, ilgilileri çeşitli dillerde kılavuzlu turlara davet etmekte ve farklı ağırlıklı konular arasında yetkilileriyle eşlik etmektedir. Her alanın bağımsız bir şekilde, kılavuzsuz, tek başına gezilmesi de mümkündür. 
24 Saat Güneş için Çözümler  
Gittikçe daha fazla insan, güneş enerjisini kendi enerji tüketimi için maksimum seviyede kullanmak ve enerji bakımından bağımsız olmak istemektedir. Fronius bu kapsamda, akıllı inverterlerden, depolama imkanları ve Fronius Ohmpilot ile sıcak su hazırlamaya kadar uzanan bir çözüm dünyası sunmaktadır. Bu kadarıyla da yetinmeyen Fronius, her inverterini, kullanıcının kendi elektrikli arabasını şarj edebilmesi için standart olarak gerekli fonksiyonlar ve arayüzler ile donatmıştır. 
Öne çıkan bir ürün ise Intersolar AWARD 2020 ödülünün sahibi ve birçok ödül almış olan, 6 ila 10 kW güç sınıflarında sunulan Fronius Symo GEN24 Plus hibrit inverterdir. Bu ürün özellikle kendi üstündeki temel acil akım seçenekleri ve kapsamlı şekilde güneş enerjisi tedariki sağlanması için mükemmel All-in-One çözümü ile göz alıcıdır. Standart olarak akü bağlantısı, enerji yönetimi, monitör izleme ve örneğin sıcak su hazırlamak için açık arayüzler ile donatılmıştır. Symo GEN24 Plus, entegre Multi Flow Technology sayesinde ünlü HTW Berlin'in bu yılki ev tipi depo denetiminde %94 oranında sistem verimi ile öne çıkmış ve açık arayla birinci sıranın sahibi olmuştur.
Fronius Dijital Deneyim
Dijital araçlar, tesisatçının yapıyı işletime almasından, gerçek zamanlı tesis izlemeye, sorun gidermeye ve satış sonrası hizmetlere kadar Fronius ürünlerinin ve çözümlerinin kullanımını kolaylaştırmaktadır. Tesisatçılar, servis teknisyenleri ve kullanıcı müşteriler, Fronius'un hizmetlerini akıllı telefonlarıyla, tabletleriyle veya masaüstü seçeneğiyle kullanabilir. Ziyaretçiler dijital fuarda bu komple yeni Fronius Solar.start ve Fronius.SOS uygulamalarını inceleyebilecek ve Fronius Solar.web'de optimum öz tüketim için sunulan en yeni özellikleri deneme imkanına sahip olacaklar. 
Yakıt ve Uzun Süreli Depolama için Yeşil Hidrojen
Ekolojik olarak üretilen hidrojen, mobilite alanında fosil yakıtlara karşı sürdürülebilir bir alternatiftir ve yazın kazanılan güneş enerjisini kışa da aktarmak için uzun süreli depo olarak hizmet vermektedir. Fronius Solhub sayesinde bölgesel hidrojen üretimi, depolaması ve yüklemesi için komple hazır bir çözüm sunulmaktadır. Bu mobile ve enerji çözümü, müşterinin özel ihtiyacına göre uyarlanmaktadır ve turizm, tarım, şirketler ve belediyeler için çok yönlü kullanım imkanları sunmaktadır. Bu özellikler kısa bir süre önce "The Smarter E Award 2020" inovasyon ödülünün "Smart Renewable Energy" kategorisinde ödül almıştır. Thalheim'deki Solhub'u, sanal bir turla incelemek mümkün. 
Kılavuzlu turlardan birine, tercih ettiğiniz dilde katılmak için şu adreste kayıt yaptırabilirsiniz: https://www.fronius.com/en/photovoltaics/infocentre/events/fair-en-virtual-trade-show-2020 Slider Altına