Fronius Basın Toplantısında Sanal Fuar Turu Yapıldı

18 Eylül 2020 Dergi:

Fronius tarafından 16 Eylül günü düzenlenen uluslararası basın toplantısı, dünyanın pek çok ülkesinden, yüzün üzerinde basın mensubunun katılımıyla gerçekleşti. Basın toplantısında Fronius’un en son teknolojik yenilikleri ve çözümleri, sanal bir fuar turu ile tanıtıldı. Fronius GEN24 Plus, diğer hibrit invertörler, Fronius Dijital Deneyimler başlığı altında mobil uygulamalar ve çözümler, ticari sektör için özel çözümler, Fronius Solhub-işletmeler ve yerel yönetimler için yeşil hidrojen teknolojisi; üzerinde durulan ana konular oldu.
Toplantı; Günter Fronius tarafından 75 yıl önce kurulan ve 1992 yılında güneş enerjisi sektörüne giren Fronius’un önemli kilometre taşlarının kısa bir özeti ile başladı. Fronius International GmbH Solar Energy Global Direktörü Martin Hackl ve Pazarlama Müdürü Volker Haider, Fronius ve yenilikleri hakkında bilgi verdi.
Fronius, üretiminin %95’ini ihraç ediyor. Dünya genelinde tesis ettiği 2.290.000 invertör bulunuyor. Yıllık enerji üretimi 27.70 TWh’a ulaşan şirket, günde ortalama olarak 1.600 kurulum gerçekleştiriyor. Kurulu invertör kapasitesi ise 19.80 GWh. Tüm faaliyetlerinde sürdürülebilirliğin gözetildiği Fronius, güneş enerjisinin üretiminden, depolanmasına, dağıtım ve tüketim noktalarına kadar her aşaması için ürün geliştiriyor ve pazara sunuyor. Fronius’un pazara yeni sunduğu enerji yönetimini optimize eden, tüm komponentleri geri dönüştürülebilir, uzun ömürlü, minimum enerji gereksinimi olan GEN 24 Plus invertörünün tanıtımının ardından Sanal Fuar Turu yapıldı. Sanal fuarda, depolama çözümleri, dijital deneyim başlığı altında; Solar.Start, Solar.Web, Solar.SOS mobil uygulamaları, gelecek yıl pazara sunulacak en son teknolojiye sahip ticari segment çözümleri, hidrojen depolama SOL HUB, temel detayları ile anlatıldı.
Bu yıl pandemi nedeniyle yapılamayan ticaret fuarların boşluğunu doldurmak üzere, Fronius, fuar deneyimini dijitale taşıyarak; enerji dönüşümünde en yeni teknolojileri ve çözümleri 7/24 ilgililerine sunuyor. Sanal fuarı:www.fronius.com/solarenergy adresinde gezebilmek mümkün.Slider Altına