Enerjisa Enerji, Türkiye’nin En Değerli Markaları Sıralamasında İlk 50’de

22 Haziran 2020 Dergi:

Enerjisa Enerji, Brand Finance tarafından gerçekleştirilen Türkiye’nin En Değerli Markaları sıralamasında ilk 50’ye girerek 34’üncü sırada yer aldı. Türkiye’nin en değerli ve en güçlü markaları arasında marka değeri 175 milyon dolar olarak açıklanan Enerjisa Enerji, raporda elektrik dağıtım sektörünü temsil eden tek marka olarak öne çıktı.

Enerjisa Enerji, dünyanın önde gelen bağımsız marka değerlendirme danışmanlık şirketi Brand Finance’in her yıl yayımladığı En Değerli Markalar Turkey 100 raporuna 34’üncü sıradan girdi. Yapılan değerlendirmede marka değeri 175 milyon ABD doları olarak açıklanan Enerjisa Enerji, raporda elektrik dağıtım ve satış sektörünü temsil eden tek marka olarak öne çıktı. Rapor marka gücü endeksi, pazarlama yatırımları, markanın göreceli ağırlığı ve faaliyet performansı incelemesinden oluşuyor.

“Markamıza güveniyorum”
Enerjisa Enerji A.Ş. CEO'su Murat Pınar konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Enerjisa Enerji olarak yaptığımız özverili çalışmaların değerinin görülüyor olması bizi onurlandırıyor ve daha da motive ediyor. Enerjisa markasına yaptığımız yatırımların karşılığında büyük bir marka olarak kabul görmek ve bunu korumanın ne kadar önemli olduğunun farkındalığıyla hareket ediyoruz. Bizim en büyük hedefimiz, ülkemizde büyüme potansiyeli yüksek olan elektrik dağıtım ve satış sektöründe, Türkiye’nin en güçlü gruplarından Sabancı Holding ile köklü geçmişe sahip E.ON ‘un gücünü arkamızda hissederek tüm dünyada örnek gösterilecek bir iş modeli, başarı hikâyesi yaratmaktır. Enerjisa Enerji olarak bu vizyonla, hem ana iş alanımız olan elektrik dağıtım ve satışına devam edip süreçlerimizi mükemmelleştirmeye odaklanırken, aynı zamanda en yeni teknolojilerden faydalanarak tüm paydaşlara en yüksek faydayı sağlayacak yeni iş modellerini de ilk ve en etkin şekilde ülkemize ve sektörümüze kazandırmayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin en değerli markalarının arasında yerini alan şirketime, çalışanlarımıza ve parlak geleceğimize inanıyorum” dedi.