EnBW, Almanya'daki 175 MW Kapasiteli Teşviksiz PV Projesi Üzerinde Çalışıyor

11 Şubat 2019 Dergi:

EnBW, Almanya’da 2019’un sonuna kadar 175 MW’lık güneş enerjisi santralini devreye almayı planladıklarını açıkladı. EnBW, Almanya’da sıfır sübvansiyonlu olarak hayata geçireceği bu projenin üzerinde çalıştığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Weesow-Willmersdorf projesinin 800 MW'lık bir geliştirme portföyünün bir parçası olduğu belirtildi. Proje tamamlandığında, teşvik olmadan inşa edilen Almanya'daki en büyük fotovoltaik (PV) çiftliği olacak.

EnBW Weesow-Willmersdorf projesini geçen yıl geliştiricisi Procon Solar GmbH'den satın aldı. Tesisin inşa edilmesi için halihazırda bir arazi belirlenmiş ve teknik bir uygulama planı ve son yatırım kararı alındıktan sonra, inşaat çalışmalarına başlayacağı duyuruldu.

Brandenburg eyaletinin Werneuchen kentinde kurulmak üzere PV parkının yıllık 50.000 haneye elektrik tedarik etmesi ve 175 GWh elektrik üretmesi bekleniyor.

EnBW’de üretim portföyü geliştirme müdürü Dirk Gusewell, Almanya’da güneş enerjisi kurulum maliyetlerinin son 10 yılda % 90’a düştüğünü ve devlet fonu olmayan ilk büyük ölçekli projelerin gerçekleştirileceğini belirtti.

Kaynak: www.renewablesnow.com

 Slider Altına