EIT InnoEnergy Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı 10 Mayıs’ta Başlıyor

01 Mayıs 2021 Dergi:

EIT InnoEnergy tarafından yürütülen Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı, batarya ve depolama teknolojileri alanında kariyer yapmak ve ilerlemek isteyen deneyimli ve genç profesyonelleri bekliyor.

EIT InnoEnergy tarafından yürütülen Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı 10 Mayıs 2021 tarihinde başlıyor. Enerji sektörünün yapısal dönüşümünün temelini oluşturan batarya ve depolama teknolojilerine ilişkin en kritik ve önemli başlıkları kapsayan program, bu sektörde kariyer yapmak ve ilerlemek isteyen deneyimli ve genç profesyonellerin batarya ve depolama teknolojileri alanında akademik, teknik, sektörel ve hukuki konularda güncel bilgi birikimi edinerek enerji sektöründe kendilerine yer bulabilmelerini sağlamayı amaçlıyor. 

Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı, Avrupa’nın sürdürülebilir enerji, batarya ve depolama teknolojileri ile inovasyon alanında önde gelen kurumlarından biri olan EIT InnoEnergy tarafından belirlenmiş sektör profesyonelleri tarafından hayata geçiriliyor. Toplam 115 saat sürecek eğitim programı, 21-22 Eylül tarihlerinde Budapeşte’de fiziki olarak gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile sona erecek. 

Bu program, katılımcıların:

  • Sıfır emisyonlu bir topluma ve merkezi olmayan enerji piyasasına giden yolda pil depolamasını ustalıkla konumlandırmalarını,
  • Şirketlerinin enerji depolama stratejilerini ve yol haritalarını Avrupa'nın politikalarıyla bağdaştırmalarını,
  • Mevcut pil teknolojilerinin temel yönlerine ve temel özelliklerine hâkim olmalarını ve bunları pil parametreleriyle ilişkilendirmelerini,
  • Yeni gelişen pil teknolojilerini ve rakip enerji depolama teknolojilerinin güçlü ve zayıf noktalarını belirleyerek karşılaştırma yapabilmelerini,
  • Pil değer zincirini derinlemesine anlamalarını ve her adımdaki temel zorlukları belirleyebilmelerini,
  • Pil ömrü değerlendirmesi, geri dönüşüm ve ikinci yaşam stratejilerini kavrayabilmelerini,
  • Pil yönetimi, pil enerji depolama sistemlerinin kontrolü ve modellemesi hakkında bilgi edinmelerini
  • Elektrik şebekesi, mobilite (HEV/EV), endüstriyel operasyonlar ve tüketici elektroniği ile ilgili farklı batarya depolama uygulamalarını öğrenmelerini,
  • Yeni pil enerjisi depolama iş modellerini uygulamanın potansiyel ve ilgili zorluklarını uzmanlıkla değerlendirebilmelerini sağlamayı hedefliyor.

Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı katılımcılara, sürdürülebilir bir enerji sistemine ve düşük emisyonlu bir topluma geçiş sürecini ve bu süreçte pillerin rolünün ne olduğunu anlatıyor. Katılımcılar program süresince; mobilite, sanayi ve elektrik sistemi gibi büyük sektörler için elektrifikasyonun ne anlama geleceğini ve yeni fırsatlar getirmek için hangi yeni iş modellerinin mevcut olduğunu öğrenme fırsatı bulacak.

Program; online kurslar, bitirme projesi ve yüz yüze etkinlikler içerecek. Programın başarıyla tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifika verilecek.

Batarya ve Depolama Teknolojileri Uzmanlık Programı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.