YTÜ, Efficiency Challenge 2020’de Elektromobil ve Hidromobil Kategorilerinde Birinci Oldu

07 Eylül 2020 Dergi:

YTÜ AESK-Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü, TÜBİTAK TEKNOFEST Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında “Elektromobil” ve “Hidromobil” kategorilerinde birincilik ödülü kazandı. 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nın 16.’sı, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında kapsamında 1-6 Eylül 2020 tarihinde düzenlendi.

YTU-AESK-Efficiency-Challenge-2020

YTÜ AESK-Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü, TÜBİTAK TEKNOFEST Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarında Elektromobil ve Hidromobil kategorilerinde birincilik ödülü kazandı. YTÜ AESK-Alternatif Enerjili Sistemler Kulübü sosyal medya hesabında, “Bu yıl araçlarımızda; motor, motor sürücü, batarya yönetim sistemi, yerleşik şarj ünitesi, araç kontrol sistemi, izolasyon izleme cihazı, kapı mekanizması, direksiyon sistemi ve batarya paketlemesi birimleri yerli olarak ekibimiz tarafından tasarlandı. Bu nedenle TÜBİTAK tarafından yerlilik kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldük” açıklamasını yaptı. 
 



Slider Altına