ABD Tarihinin En Büyük Temiz Enerji Teşviki, Eco Wave Power’ın Pazardaki Varlığını Güçlendirmesine Ön Ayak Olacak

04 Ağustos 2022 Dergi:
Eco Wave Power, ABD Hükümetinin 369 milyar dolarlık yenilenebilir enerji faturası teşvikiyle uyumlu olarak ABD pazarındaki ivmesinde artış bekliyor.

ABD Başkanı Joe Biden ve Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer'in 369 milyar dolarlık yenilenebilir enerji faturasını teşvik kararı memnuniyet uyandırdı. 2022 Enflasyon Azaltma Yasası adı altında önerilen mevzuat, ülkenin temiz enerjiye bugüne kadarki en büyük federal yatırımı.

Başkan Joe Biden Beyaz Saray'da yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "Enerji geleceğimizi güvence altına almak ve iklim krizi ile mücadele için 369 milyar dolar yatırım yaparak, çalışan ailelere vergi kredisi sağlacak, ailelerin enerji faturalarını yüzlerce dolar aşağı çekeceğiz… Bu tasarı, iklim kriziyle mücadele etmek ve enerji güvenliğimizi bir an önce iyileştirmek için tarihimizdeki en önemli yasa olacaktır ve bize emisyonları azaltmak ve temiz enerjiye geçişi hızlandırmak konusunda üzerinde anlaştığımız iklim hedeflerine ulaşmak için bir araç verecek. Bu, ileriye doğru büyük bir adım."

Eco Wave Power'ın Kurucusu ve CEO'su Inna Braverman, "Amerika Birleşik Devletleri iklim girişimlerinde saygın bir küresel liderdir ve yenilenebilir enerjiye şimdiye kadar yapılmış böylesine büyük bir yatırım daha temiz ve daha sağlıklı bir gezegen inşa etmek için kritik öneme sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri'nin 95.000 milden fazla kıyı şeridi var ve kıyı ilçelerinde 128 milyondan fazla Amerikalı yaşıyor, bu da mavi enerjiyi Amerika Birleşik Devletleri için akıllı bir yenilenebilir enerji çözümü haline getirirken, Amerika Birleşik Devletleri'ni Eco Wave Power için kilit bir pazar olarak konumlandırıyor" dedi.

Bu mevzuat girişimi, bu yılın başlarında Şirketin ticarileştirme stratejisini Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri pazarlarına odaklama niyetini açıklayan Eco Wave Power için uygun bir zamanda geldi.

Inna Braverman; “ABD, Eco Wave Power için yüksek öncelikli bir pazar. Bu nedenle, bu yıl, öncü teknolojimizin ABD pazarına girmesi için iki paralel yolda faaliyet gösterdik: İlk yol, Kaliforniya Eyaleti'ndeki ilk dalga enerji projemizin tanıtımı ve ikincisi, New Jersey Eyaleti'nde dalga enerjisine adanmış türünün ilk örneği bir yasama girişimidir" diye ekledi.

Şirket, California'da Los Angeles Limanı'ndaki AltaSea ile Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk dalga enerji projesinin kurulumu için bir anlaşma imzaladı. Eco Wave Power, AltaSea ile yapılan anlaşma uyarınca, dalga enerjisi dönüşüm ünitesinin Los Angeles Limanı'na doğru yola çıktığını ve Eylül 2022'de Limana varacağını ve Şirketin montaj ve kuruluma başlayacağını duyurdu.

Buna paralel olarak Şirket, Ocak 2022'de dalga enerjisini bir sonraki, gelecek vadeden yenilenebilir enerji kaynağı olarak desteklemek üzere yeni mevzuat girişimi başlatma niyetini açıklayan New Jersey Eyalet Meclisi Üyesi Robert Karabinchak ile yakın bir şekilde çalıştı. Karabinchak, devletin Enerji Ana Planına dalga enerjisini dahil etmeyi ve New Jersey kıyılarında konuşlandırılması için akıcı bir süreç geliştirmeyi hedefleyebileceğini söyledi. Bu eylem, New Jersey'nin ticari dalga enerjisi kavramının kanıtına sahip ilk ABD eyaleti veya bölgesi olmasına yardımcı olacak.

Yapılan duyuruyla, Haziran 2022'de New Jersey Eyalet Meclisi Üyesi Robert Karabinchak, kamu hizmeti kurulunun bir ticarileştirme ve dağıtım planı oluşturmasını, şirketlere ve liman sahiplerine dalga enerjisi enerjisi projeleri yürütmeleri için finansal teşvikler teklif etmesini isteyen Bill A4483'ü tanıtıldı. 

Eco Wave Power, 369 milyar dolarlık mevzuat girişiminin mevcut formatında onaylanacağını düşünüyor ve Şirketin Kaliforniya ile New Jersey eyaletlerinde son zamanlarda kaydettiği ilerlemeyi de göz önüne alarak, bunun Şirketin Amerika Birleşik Devletleri için ticarileştirme planlarına önemli bir destek sağlayacağına inanıyor.