10MW’lık 4 Kardeş Proje ASUNİM’e Emanet

25 Ağustos 2022 Dergi:

2012 yılından bu yana güneş enerji sektöründe başarılı işlere imza atarak sektörün lider firmalarından olan ASUNİM Türkiye, Nipaş Tekstil’in farklı lokasyonlarda bulunan fabrikalarına eşzamanlı olarak toplam 10.075,84kWp kurulu gücünde GES kurulumu yapacak.
ASUNİM Türkiye tek yatırımcıya ait olmak üzere Osmaniye’de 1.515,15kWp ve 1.605,24kWp gücünde, Kahramanmaraş’ta 1.924,65kWp ve 5.030,80kWp gücünde toplamda 4 fabrika çatısına anahtar teslim güneş enerjisi santrali kurulumu için sözleşme imzaladı. Hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlara bu toprakların ipliğini sunan Nipaş Tekstil, bu sayede enerjisini temiz ve sınırsız bir kaynaktan düşük maliyetlerle sağlayarak tüm pazarlarda rekabet gücünü arttırırken çevreye de dost üretim gerçekleştirecek. 
Tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri, gölge analizleri, üretim simülasyonları, optimizasyonlar ASUNİM’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından en güncel teknikler ve ASUNİM’e özel yazılımlar kullanılarak yapılacak olan projenin bakım onarım faaliyetleri, ASUNİM’in iştiraki olan MAXIMA Enerji tarafından yürütülecek.Slider Altına