WindEnergy Hamburg Digital Etkinliği Başladı

01 Aralık 2020 Dergi:

WindEnergy Hamburg, 1-4 Aralık 2020 tarihleri arasında Hamburg Messe und Congress tarihinde ilk kez dijital etkinlik olarak düzenleniyor. 

Alışılmadık zamanlar, alışılmadık önlemler ve yeni fikirler gerektirir. Bazen kanıtlanmış bir konseptin tamamen yeniden keşfedilmesi gerekir: 1-4 Aralık 2020 tarihleri arasında WindEnergy Hamburg, Hamburg Messe und Congress tarihinde ilk kez dijital etkinlik olarak düzenleniyor. Ticaret fuarı ilk etapta Eylül ayından Aralık ayına ertelendikten sonra, 100 ülkeden katılımcılar ve ziyaretçilerle önde gelen bir uluslararası ticaret etkinliği düzenlemenin 2020 yılında imkansız olacağı anlaşıldı. Hamburg Messe und Congress GmbH Başkanı ve CEO’su Bernd Aufderheide, “Tüm konsepti çok hızlı bir şekilde yeniden kurguladık. WindEnergy Hamburg, Hamburg Messe und Congress tarafından organize edilen tamamen dijital etkinlikler serisinin ilki olacak. Çok kısa bir süre içinde iki canlı akışı içeren yeni bir dijital platform geliştirdik. Bu, rüzgâr endüstrisinde dünyanın en büyük buluşma platformunu sektör için kalıcı bir küresel pazara dönüştürecek” diyor.

1 Aralık 2020 itibarıyla ve etkinlik süresinin çok ötesinde www.windenergyhamburg.com, katılımcılara ve sektör ziyaretçilerine bilgi alma, fikir ve deneyimleri paylaşma, iş yapma ve yeni müşteriler çekmelerine olanak tanıyan birçok yeni özellik sunacak. Ücretli “WindTV Premium Stream”de, WindEurope, Premium Konferansı’nın güncellenmiş bir versiyonu yayımlanırken, “WindTV Open Stream”, Avrupa Rüzgâr Enerjisi Derneği WindEurope, Hamburg Messe und Congress ve Küresel Rüzgâr Enerjisi Konseyi GWEC ile ortaklaşa hazırlanan ücretsiz bir program yapacak. Vestas, MHI Vestas Offshore Wind A/S, Enercon, Siemens Gamesa, Nordex Group, Eno energy, CRRC Wind Power ve Ming Yang Smart Energy gibi büyük üreticilerin yanı sıra Winergy, NGC ve ZF Windpower gibi tanınmış tedarikçiler WPD, Engie ve EDF gibi küresel geliştiricilerle birlikte WindEnergy Hamburg’a katılıyor.

WindTV - Rüzgâr Endüstrisinin Sesi

1-4 Aralık 2020 tarihleri arasında WindEnergy Hamburg, “Wind TV” olarak adlandırılan www.windenergyhamburg.com adresinde tüm gün boyunca iki canlı yayın yapacak: Ücretli kanal “WindTV Premium Stream” WindEurope’un Brüksel stüdyosunda yayımlanacak. Canlı yayınların ardından isteğe bağlı olarak bant kayıtları satışa sunulacak.

WindEurope CEO’su Giles Dickson, “WindEurope’un canlı WindTV akışı, yıllık WindEurope konferansını ve diğer birçok özelliği - videolar, röportajlar, eğlence - içerecek. Sektör, hükümet, finans ve teknolojiden, müzik ve spor dahil olmak üzere, hepsi bir dizi farklı formatta hayatın diğer alanlarından en iyi konuşmacılar olacak. Kesinlikle alışılmış Zoom web seminerlerinden değil!” diyor.

WindTV Premium, küresel rüzgâr piyasalarının geliştirilmesinden ve izin prosedürleri ve katılım zorluklarından, açık deniz rüzgârı ve rüzgâr enerjisi endüstrisinin tedarik zincirinin karşılaştığı zorluklara, rüzgâr enerjisinden hidrojene, teknolojilere, dijitalleşmeye, elektrifikasyona ve sistem entegrasyonuna kadar çok çeşitli konuları kapsayacak. Katılımcı listesinde IEA İcra Direktörü Fatih Birol, Avrupa Enerjiden Sorumlu Komisyon Üyesi Kadri Simson, BASF SE Başkanı Dr. Martin Brudermüller ve Fridays for Future aktivistleri gibi isimler yer alıyor.

WindEurope, GWEC ve Hamburg Messe und Congress’in ortaklaşa ürettiği ücretsiz “WindTV Open Stream”de aynı şekilde Brüksel, Shoreham Port (İngiltere) ve Hamburg’daki üç stüdyodan dört gün boyunca yayımlanacak. Program, iş, politika oluşturma ve teknolojideki en son gelişmelerle ilgili haberleri ve raporları içerecek: Günlük Canlı İş Haberleri, GWEC Global Wind Briefs, Katılımcı Konuşmaları, VDMA Endüstri Sohbetleri, hidrojen hakkında paneller, elektrifikasyon ve sistem entegrasyonu, teknolojiler üzerine oturumlar ve topluluk katılımının yanı sıra izleyici forumu “İnsanlar neyi soruyor?” gibi.

GWEC’in Shoreham Port (UK) Studio’dan günlük Global Wind Briefs programı, Hindistan, Latin Amerika, Afrika ve Asya’nın gelişmekte olan açık deniz rüzgâr piyasaları gibi dünyadaki rüzgâr enerjisi için en heyecan verici pazarlardan bazılarına göz atacak. Ünlü konuşmacılar arasında ReNew Power’ın Başkanı ve Genel Müdürü Sumant Sinha, APAC Mainstream Renewable Power CEO’su Raghuram Natarajan, Siemens Gamesa Renewable Energy’de Offshore APAC İcra Kurulu Başkanı Niels Steenberg, COP25 Yüksek Düzey İklim Hareketi Şampiyonu Muñoz, OLADE ve Gonzalo’da İcra Sekreteri Alfonso Blanco bulunuyor. 

GWEC CEO’su Ben Blackwell, “Rüzgâr enerjisinin anı nasıl yakalayabileceğini ve COP26 yolunda önemli rolünü nasıl güvence altına alabileceğini ve dünya çapındaki pazarlarda yeşil toparlanmayı tartışmak için küresel rüzgâr endüstrisini sanal olarak WindEnergy Hamburg’un dijital versiyonunda bir araya getirmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu yılki etkinliğin sanal formatı sayesinde, endüstrinin güçlü ivmesini geliştirmek ve küresel olarak rüzgâr enerjisinin büyümesini hızlandırmak için her zamankinden daha geniş bir kitleye ulaşabiliriz” diyor.

WindEnergy Hamburg Digital’e katılan firmalar, “Katılımcı Söyleşileri” ile yeniliklerini, ürünlerini ve hizmetlerini tüm dünyaya tanıtabilecek. WindTV Open Stream’deki bu dijital sahne, popüler “Konuşmacılar Köşesi”nin güncellenmiş versiyonu.

Üç gün boyunca WindTV OpenStream, sergi salonları için önceden planlandığı gibi “Yeşil Hidrojen” temasını vurgulayacak. H2Insights programı, yeni H2 iş modelleri sunacak, hükümet düzenlemelerini açıklayacak ve izleyicilerin bu çok aranan kimyasal element ve yeni bir hidrojen endüstrisinin küresel gelişimi hakkında canlı tartışmalara tanık olmalarını sağlayacak.

Yeni platform, rüzgâr endüstrisinin sarı sayfalarından çok daha fazlası

Dijital platformda “sanal ticaret fuarını” ziyaret etmek ücretsiz. WindEnergy Hamburg tarafından sunulan bu yeni web sitesi, etkinliğin bitiminden sonra, ürün videoları, web seminerleri, teknik incelemeler ve günlük etkinlik dahil olmak üzere kapsamlı içeriğin yanı sıra katılımcıların şirket profillerini de içeren bir endüstri pazarı olarak çalışmaya devam edecek. Bernd Aufderheide “WindEnergy Hamburg bunun için çok büyük olduğundan herhangi bir sanal 3B fuar standı inşa etmedik. Platformumuz, katılımcıların kendilerini tanıtmaları, ürünlerini ve hizmetlerini öne çıkarmaları için harika bir yoldur. Rüzgâr endüstrisinin değer zincirinin tüm segmentlerinden şirketler bu etkinliğe kayıtlıdır, bu da her katılımcının iş yapmak için uygun ortakları belirleyip iletişim kurabileceği anlamına gelir” dedi. Tüm katılımcı profilleri 30 Kasım 2020’de yayımlandı.

Web sitesi ve uygulama ayrıca katılımcıların birbirleriyle iletişim kurmaları için çeşitli seçenekler sunuyor. Autosuggest ile akıllı arama özelliği, sanal ziyaretçilerin belirli tedarikçileri veya ürünleri bulmasına, temel konular hakkında bilgi edinmesine veya iletişim kurmak istedikleri uzmanları bulmasına olanak tanır.

Ziyaretçilerin “MyEvent” bölümüne girdikleri kayıt bilgilerine ve dijital platformdaki önceki etkileşimlerine dayanarak, WindEnergy Hamburg uygulamasının akıllı eşleştirme algoritması otomatik olarak ilgili konuları ve kişileri önerecek. Bir kullanıcı önerilenlerden biriyle ilgilenirse kişilere doğrudan iletişim kurabilir veya kişi bilgilerini sık kullanılanlar listesine kaydedebilir.

Öne Çıkanlar bölümünde platform, seçilen rüzgâr endüstrisi konuları hakkında bilgi toplar. Örneğin, “H2Insights”, “yeşil hidrojen” üretimi için rüzgâr enerjisinin potansiyelini ve gerekli enerji ve mobilite dönüşümünü nasıl sağlayabileceğini ele alıyor. Konuşmacılar Köşesi, en son teknolojiler ve çözümlerle ilgili tüm tartışmalara bir bakışta erişim sağlayarak, talep üzerine görüntüleme için Katılımcı Konuşmalarını bir araya getirecek. Start-up’lar, günümüzün kullanıma hazır ürünlerinden geleceğe yönelik vizyoner fikirlere kadar tartışmak üzere rüzgâr endüstrisi için yenilikçi çözümler sunmaya davet ediyor. “İş Rotası”, ziyaretçileri doğrudan iş fırsatları ve profesyonel veya ileri eğitim programları dahil rüzgâr endüstrisinin sunduğu birçok profesyonel fırsata götürecek.

Platformun www.windenergymatch.de sayfalarında, endüstri paydaşlarının rüzgâr endüstrisinin tüm segmentlerinden uygun ortakları belirlemesine yardımcı olmak için, kanıtlanmış, başarılı ve ücretsiz bir araç olan WindMatch sunuluyor. Kullanıcılar, şirket adlarını ve işbirliği ilgi alanlarını girebilir ve Enterprise Europe Network’teki ortaklar, iki taraf arasında sanal “Hızlı Buluşmalar” düzenleyebilir.

“Keşfet” bölümünde, ziyaretçiler dijital WindEnergy Hamburg’un tüm içeriğine kolayca erişebilecek. Tüm bilgiler, etkinlikler, web seminerleri ve videolar dahil olmak üzere WindEnergy Hamburg’un tüm katılımcı dizini, bu bölümde nitelikli aramalar için hazır olacak.

Program:
https://www.windenergyhamburg.com/en/event/windtv/programme/


Etiketler