Vestas, G20 başkanlarını yeşil ekonomiyi desteklemeye davet etti

02 Ağustos 2012 Dergi: Temmuz-Ağustos 2012

Vestas, G20 zirvesi kapsamında düzenlenen Genel Kurul’da Vestas Başkan ve CEO’su Ditlev Engel, devlet başkanlarını yeşil ekonomiyi destekleyecek ve çevresel, ekonomik ve sosyal yönlerden ekonominin gelişimini sağlayacak politikalar uygulamaya davet etti.

Engel, ekonomik büyümenin hükümet ve iş dünyasının farklı ancak karşılıklı roller oynamayı gerektirdiğini söyleyerek, “Hükümetler, yeşil yatırımlarını açıkça tercih eden ekonomik teşvikleri yeniden dengeleyecek politikalar yaratmalıdır. Doğru politikalarla, iş dünyası yatırım yapacak, risk alacak ve yeşil ekonomik dönüşümü vaad eden yeni iş fırsatları yaratacaktır” dedi.

2012 yılında G20 başkanlığını da yürüten Meksika Devlet Başkanı Felipe Kalderon ise şöyle konuştu,  “G20 Meksika Başkanlığı bu insiyatifi memnuniyetle karşılıyor ve iş dünyasının hükümetlerle birlikte yeşil büyüme gündemini hayata geçirecek adımları belirlemesini destekliyor. Birlik, yeşil büyüme için özel finansman düzenlenmesinin gelişiminin takibinde önemli rol oynayacak.”

Etiketler


Slider Altına