Vestas, 'Aktif Üretim Yönetimi AOM 5000'i tanıttı

29 Mart 2011 Dergi: Mart-Nisan 2011

Brüksel'de düzenlenen ve rüzgâr enerjisi sektörünün bir araya geldiği EWEA 2011'de Vestas, yeni servis ürünü "Aktif Üretim Yönetimi AOM 5000"i tanıttı. Rüzgâr enerjisinde daha fazla esneklik, performans ve daha iyi risk yönetimi taleplerine yanıt olarak sunulan AOM 5000'in en düşük maliyette en fazla enerjiyi tutarlı bir şekilde ürettiği belirtildi.

AOM 5000'in müşterilere daha fazla değer sağlamak için sürekli olarak daha yoğun çalışmak anlamına geldiğini belirten Vestas Başkanı ve CEO'su Ditlev Engel, "Bu, müşterilerimizin ve genel olarak sektörün taleplerine bir yanıttır. AOM 5000, onlara daha karlı bir ticari durum ve rüzgâr varlıklarının vaat edileni vereceği konusunda artan bir güven sağlayacaktır" dedi.

Geleneksel servis teklifleri, rüzgâr santralindeki türbinlerin, servis sözleşmesi uyarınca yıllık olarak belirlenen bir zaman dilimi için çalışmasını garantilerken AOM 5000, rüzgâr estiği her an türbinlerin çalışmasını sağlayan enerjiye dayalı bir garanti sunuyor.

Vestas Servis Mükemmeliyeti Başkan Yardımcısı John Nielsen; "AOM 5000, müşteriler için en karlı olan zamanda yani rüzgâr eserken türbinin çalışmasını garantileyerek bir adım daha ileri gitmektedir. Bu ancak Vestas'ın gelişmiş planlama ve öngörme becerilerinin artan saha hizmeti ile birleşmesi sonucu mümkün olmuştur" diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: "Daha geniş bir servis portföyü ile Vestas şimdi her bir müşterinin ve dünyanın herhangi bir noktasındaki her bir rüzgâr enerjisi santralinin özel ihtiyaçlarına göre yüksek kalitede hizmet sunmak için daha da iyi hazırlanmıştır. Bu, aynı zamanda bütün ürünlerin vaat edilen üretiminin öngörülebilir bir maliyette 20 yıllık ömrü boyunca gerçekleşmesini sağlayacaktır."

AOM 5000, Vestas'ın hizmet verdiği bütün pazarlarda yeni bir servis paketi veya mevcut bir AOM servis paketinin geliştirilmiş bir üst sınıfı olarak sunulacağı bilgisi paylaşıldı. Ancak, servis teklifinin uygulanması, belirli bir projenin durumuna ve sahanın konumuna göre değişiklik gösterecek.

AOM serisi hakkında daha fazla bilgi almak için: www.vestas.com/en/wind-power-plants/operation-and-service/service.aspx#/vestas-univers ziyaret edilebilir.


Etiketler