TÜV Rheinland “All Quality Matters” Ödülünü Üst Üste 6 Yıldır Kazanan Tek İnverter Üreticisi GoodWe

18 Mayıs 2021 Dergi: Mayıs-Haziran 2021

GoodWe, üst üste altıncı kez “TÜV Rheinland All Quality” Ödülü'nü kazandı.

TÜV Rheinland PV Ödülleri töreni, 28 Nisan’da Çin’in Hangzhou kentinde düzenlendi. GoodWe, büyük konut tipi ve küçük Ticari&Endüstriyel orta güç kategorisi için “All Quality” ödülünü kazandı ve arka arkaya altı kez aldığı bu TÜV ödülü ile birlikte, PV pazarındaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor.

TÜV, büyük konut tipi ve küçük Ticari&Endüstriyel orta güç kategorisi için verimlilik ölçüm sonuçlarını açıkladı. GoodWe’nin SMT inverteri, giriş kapasitesi, dönüşüm verimliliği, güç kalitesi, çıkış kapasitesi ve ısıl kararlılığı özellikleri ile ön plana çıktı. İşte bu performansı sayesinde TÜV testlerini geçti ve GoodWe ilk sıradaki yerini büyük bir farkla korudu.

tuv-rheinland-all-quality-matters-goodwe-2GoodWe’nin SMT serisi, en güncel endüstri standartları ve gereksinimleri ile uyumludur. GoodWe’nin Başkan Yardımcısı ve Kurucu Ortağı Fang Gang, şu açıklamalarda bulundu: “Mevcut maliyet azaltma ve verimlilik iyileştirme eğilimi ile birlikte, verilen mevcut çatı alanında kurulu kapasiteyi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan yüksek güçlü PV modüller oldukça yaygın kullanılmaya başladı. Bu nedenle 30 kW Ticari&Endüstriyel sistemler de bir pazar standardı haline geldi. Daha yüksek akım ihtiyacı gereksinimi yüksek kaliteli inverterlerin kullanılmasını gerektirmektedir. Bunun için çözüm GoodWe’dir.”

tuv-rheinland-all-quality-matters-goodwe-3Bir süpermodel

GoodWe’nin açıklamasına göre bu yılın kazananı olan GoodWe’nin GW30K-MT modeli, son derece popüler bir ürün haline geldi. Pazar talebindeki artış ve çip kıtlığı ile talep hızla arttı ancak ürünün popülaritesinin esas nedeni gücünden ileri geliyor. String başına maksimum 12,5A giriş akımına izin veriyor, bu da onu yüksek güçlü modüller ve bifacial modüller ile oldukça uyumlu hale getiriyor. Yeni nesil ürünlerde 15A modelleri de yakında piyasaya sürülecek. Ayrıca RS485, WiFi, GPRS ve PLC dahil olmak üzere birden fazla iletişim seçeneği sunuyor. Sınırsız yüksek akım ve % 10 AC fazla yükleme sayesinde gerçek güç çıkışını 33000 W’a yükseltiyor. Tabii ki daha yüksek akımlar, daha yüksek güvenlik gereksinimlerini ortaya çıkarır. İşte GoodWe’nin SMT serisi, doğru tanımlama ve akıllı kapatma sağlayan AFCI2.0 teknolojisi ile yüksek performanslı işleme çipleri sayesinde kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Bu inverterin güvenlik özellikleri ve genel kalitesi tek kelimeyle benzersiz olarak tanımlanabilir.Slider Altına