Türkiye Enerji Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

10 Ağu 2018

Türkiye Enerji Zirvesi’nin dokuzuncusu bu yıl 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort Otel’de düzenlenecek. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) desteğiyle yapılacak olan 9. Türkiye Enerji Zirvesi 1.500’e yakın ulusal ve uluslararası katılımcıyı Türkiye ve bölge ülkelerin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleriyle buluşturacak ve yeni işbirliği imkanlarına kapı aralayacak. Enerji piyasalarında dönüşüm, Enerjide gelecek trendleri, Türkiye enerji piyasalarında gelecek beklentileri, Dijitalleşme, Enerji yatırımlarının finansmanı, Türkiye’de yenilenebilir enerji ve YEKA’lar,Doğu Akdeniz enerji jeopolitiği, Akaryakıt ve LPG piyasaları,Ham petrol piyasaları, Doğal gaz ve LNG piyasaları, Boru hatları jeopolitiği gibi konular zirvenin başlıca konuları arasında yer alıyor.

 Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA), 17. Enerji Yatırım ve Düzenleme Konferansı da 9. Türkiye Enerji Zirvesi ile birlikte eş zamanlı olarak düzenlenecek. Konferans, Türkiye ve diğer ERRA üyesi ülkelerin bulunduğu Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika’dan düzenleyici kurumlarını, hükümet yetkililerini, enerji şirketlerini, profesyonelleri, yatırımcıları ve sektör derneklerini bir araya getirecek.

İki gün boyunca devam edecek olan organizasyon, TOBB, TÜSİAD, TLPGD, SSDGD, ELDER, ETD, PETFORM, EÜD, GAZBİR, GAZİD, PETDER, ADER, PÜİS, TABGİS gibi Türkiye’nin ve sektörün önde gelen Sivil Toplum Kuruluşları tarafından destekleniyor. Ayrıca 9. Türkiye Enerji Zirvesi’nde bu yıl ilk kez Global Gas Center, Med-Reg, Atlantic Council, WEC TMK gibi enerji sektöründe faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların katkı sağlayacağı eş zamanlı oturumlar ve yuvarlak masa toplantıları düzenlenecek.