TÜREB’in Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Arıcı Oldu

01 Nisan 2021 Dergi: Mart-Nisan 2021

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) yeni yönetim kurulunu belirledi. Yönetim kurulu başkanlığına Ebru Arıcı getirildi.

Arı-Es Enerji Genel Müdürü Ebru Arıcı, TÜREB’in Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Borusan EnBW Enerji Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tuna Güven ise TÜREB Genel Sekreterliği görevine getirildi.

1992 yılında kurulan TÜREB, 29 yıllık tarihinde ilk ‘Kadın Yönetim Kurulu Başkanı’nı Ebru Arıcı ile seçmiş oldu.

Ebru Arıcı hakkında

Ebru Arıcı Dokuz Eylül Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında halen aktif olan De Planlama Şirketi’ni kurarak Şehir Plancısı olarak çalışma hayatına başlayan Arıcı, 2005 yılında rüzgar enerji santrali projeleri çalışmalarında yer almak üzere ARI-ES Enerji Şirketi’ni kurarak Türkiye yenilenebilir enerji sektörüne adım attı. Türkiye’de 6.000 MW’ın üzerinde rüzgar santrali projesinin inşaat öncesi dönem ve önlisans dönemi çalışmalarını yürütmüş olan Ebru Arıcı, yenilenebilir enerji ağırlıklı olmak üzere birçok projede çalışmalarına devam ediyor. Halen Arı-Es Enerji Genel Müdürü olan Arıcı, ileri seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca biliyor.Slider Altına