Trina Solar Vertex Modülü 515,8 W Güç Çıkışına Ulaştı

27 Nisan 2020 Dergi:

TÜV Rheinland tarafından doğrulanan, büyük 210 mm ince modüllerde ulaşılan bu ultra yüksek güç çıkışı, endüstri için yeni bir ölçüt oldu.
Dünyanın önde gelen PV ve akıllı enerji çözümü sağlayıcılarından Trina Solar Co.Ltd, Vertex modülünün TÜV Rheinland’ın bağımsız değerlendirmesinin test sonucuna dayanarak 515.8W güç çıkışına ulaşabildiğini açıkladı. Bu, Trina Solar'ın 18 Mart'ta seri üretime başlaması ve 27 Mart'ta ilk Vertex siparişinin teslimatından sonra bir başka önemli atılım ve kilometre taşı oldu.
Vertex, uluslararası test kurumları tarafından onaylanan ilk ultra yüksek güç modüllerinden biridir. TÜV Rheinland, fotovoltaik modülü IEC testinden geçirdi ve modül, hem IEC 61215 PV modülü performans standardının hem de IEC 61730 PV modülü güvenlik standardının sertifikalarını aldı.
TÜV Rheinland Greater China, Güneş Servisleri Başkan Yardımcısı Chris Zou, konuya ilişkin şunları söyledi: "Trina Solar ultra yüksek güç modülleri geliştirmeye başladığından beri TÜV Rheinland sürece dahil oldu ve ürün güvenilirliği konusunda kendi deneyimini paylaştı. Vertex modülü, TÜV Rheinland tarafından kapsamlı ve titiz bir testten geçirildi. Bu, Trina Solar'ın yıllar içinde olgunlaşan Ar-Ge kabiliyetini ve endüstriyel zincir desteğindeki üstünlüğünü tam olarak gösteriyor. Trina Solar’ın yenilikçi ruhunu takdir ediyoruz."
Trina Solar Genel Müdür Yardımcısı Yin Rongfang: “Trina Solar, Vertex 210 mm büyük ölçekli silikon modüller, multi baralar, 1/3 kesim teknolojisi, firesiz kesim ve yüksek yoğunluklu ambalaj gibi çeşitli teknolojileri entegre ederek ve yenileyerek yeni bir teknolojik platform oluşturdu. Sanayi zincirinin geliştirilmesi ve iyileştirilmesiyle, özellikle de cam tedarik kapasitesindeki iyileşmeyle, mevcut beş sütunlu fotovoltaik panel tasarımına bir hücre sütunu eklemek suretiyle, Vertex modülünün güç çıkışını 600W'ın üzerine çıkarabiliriz. Ayrıca, modül tasarımındaki optimizasyon, yük kapasitesindeki gelişmeler ve aşağı akım kurulumu gibi diğer faktörlerle birlikte %24'ü aşması beklenen PERC + hücre dönüşüm verimliliği ile Vertex modüllerinin güç çıkışı artmaya devam edecek. Bu, PV sistemlerinin BOS ve LCOE'sindeki sürekli düşüşü daha da artıracak, PV modüllerinin gelişimi için yön ve yol sağlayacak” dedi.
 Slider Altına