Trina Solar, Almaden'den 85 Milyon Metrekare Fotovoltaik Cam Satın Alacak

22 Kasım 2020 Dergi:

Sekiz yan kuruluşu ile birlikte, küresel PV ve akıllı enerji entegre çözüm sağlayıcısı Trina Solar ve Changzhou Almaden Co., Ltd. fotovoltaik cam tedarik sözleşmesi imzaladı. Sözleşmeye göre, 1 Kasım 2020-31 Aralık 2022 tarihleri arasında Trina Solar, Almaden'den toplam 85 milyon metrekare fotovoltaik cam satın alacak. Tahmini toplam sözleşme değeri yaklaşık 2,1 milyar Çin Yuanı'dır (vergiler dahil).
Bu sözleşme kapsamında satın alınan fotovoltaik cam, Trina Solar'ın Vertex ultra yüksek güçlü modül ürünlerinin üretiminde kullanılacak. Vertex serisi modüller, 210 mm silikon plakaları temel alır ve çoklu baralar, tahribatsız kesme ve yüksek yoğunluklu paketleme gibi gelişmiş teknolojileri kullanır. Çatlama önleyici performansı ve sıcak nokta direncini önemli ölçüde artıran düşük voltaj ve yüksek dizi gücü ile karakterize edilir. Kuruluşun verdiği bilgiye göre Vertex, sistem maliyetlerini ve kWh başına maliyeti düşürmede mükemmel bir çözüm sunabilmektedir. Vertex serisi, geleceğin fotovoltaik ürünleridir ve fotovoltaik enerji üretimi için fiyatları düşürmenin anahtarıdır.
Şu anda Vertex serisi, eksiksiz bir tedarik zinciri bulunan, çok sayıda üretim hattına sahiptir. Farklı uygulama senaryoları için özelleştirilmiş ürün çözümleri sunar. Vertex, dünya çapında 2GW değerinde siparişlerin de kanıtladığı gibi, küresel pazar tarafından geniş ilgi gördü ve memnuniyetle karşılandı. Vertex modülü için bu yıl yaklaşık 10 GW üretim kapasitesine ulaşıldı. Artan pazar taleplerini karşılamak için Trina Solar, Vertex üretim kapasitesini 2021'de 21 GW'a ve 2022'de 31 GW'a çıkarmayı planlıyor.
Trina Solar'da Satın Alma Tedarik Zinciri Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Bayan Chen Ye, "Fotovoltaik cam bu kadar yüksek talep gördüğü için bu tedarik sözleşmesini imzalamaktan çok memnunuz. Bu işbirliği modüllerin üretimini daha da artırabilir ve müşterilerin ihtiyaçlarını daha üst düzeyde karşılamakta yardımcı olabilir" dedi.
Almaden Solar Glass Bölümü Genel Müdürü Zhou Mingxing, "Trina Solar, sektörde liderdir ve mükemmel bir ortaktır. Sözleşmeye uygun olarak gerekli miktarda kaliteli ürünleri zamanında tedarik edeceğiz ve bu işbirliğinin devam edeceğini, gelecekte Trina Solar ile işbirliğini derinleştirebilmeyi umuyoruz" dedi.