Header Reklam
Header Reklam

The Smarter E Europe Bir Kez Daha Uluslararası Etkileyici Bir Platform Olduğunu Kanıtladı

26 Haziran 2024
The Smarter E Europe Bir Kez Daha Uluslararası Etkileyici Bir Platform Olduğunu Kanıtladı

19-21 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleşen The Smarter Europe, ilham verici konferanslar ve forumlarla dolu üç fuar gününün ardından, Avrupa'nın enerji sektörüne yönelik en büyük platformu olarak bir kez daha çeşitli bir çok rekor kırdı. 19 sergi salonu ve 206.000 metrekarelik açık alanda 55 ülkeden 3.008 katılımcı, 7/24 yenilenebilir enerji tedarikine yönelik en yeni ürünlerini, uygulamalarını ve çözümlerini sundu.
Bu fuar, 176 ülkeden yaklaşık 110.000 sektör profesyoneli ziyaretçinin büyük ilgisiyle karşılandı. Konferanslar ve yan etkinlikler de bu yıl bazı rekorlar kırarak dünyanın dört bir yanından 2.500'den fazla yabancı katılımcı kuruluşu çatısı altında topladı. The smarter E Europe bir kez daha büyümeyi ve daha da uluslararası hale gelmeyi başararak yenilenebilir enerji kaynaklarının bütün potansiyelini ortaya koydu. The smarter E Europe, 7-9 Mayıs 2025 tarihleri arasında Münih'e geri dönecek. Etkinllik;  Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe ve EM-Power Europe fuarlarını bir araya getirdi.
Etkinlikteki sergiler ve konferansın mesajı açık ve olumluydu: İnsanlara ve ekonomiye yenilenebilir enerji kaynaklarından günde 24 saat, yılda 365 gün elektrik sağlamak teknolojik ve ekonomik olarak mümkündür. Gerekli teknolojiler halihazırda piyasada mevcut ve ölçek ekonomileri çeşitli sektörlerde fiyatların düşmesine yol açıyor. Gerçekten de tüm sektörlerde ve endüstrilerde iyimserlik ruhu hissedilmektedir.
İlgili herkes güçlerini birleştirmek ve enerji dönüşümünü ilerletmek için son derece motive olmuş durumda. Bu yıl, akıllı sektörler arası ağ oluşturma; enerji altyapısının artan dijitalleşmesi ve esnekleşmesi; yenilenebilir enerjilerin ve elektromobilitenin devam eden dinamik küresel pazar yükselişi ve batarya elektrik depolama sistemlerindeki patlamaya özellikle dikkat çekildi.
Siyasi figürler ve hatta Hollywood yıldızları The smart E Europe'u onurlandırdı 
İklim-nötr bir ekonomiye doğru dönüşümün mümkün olduğunca kapsamlı, verimli ve sorunsuz olabilmesi için tüm oyuncular için elverişli siyasi ve idari çerçeve koşulları gerekir. Almanya Federal Ekonomi ve İklim Eylemi Bakanlığı Parlamento Devlet Sekreteri Stefan Wenzel, fuarı gezerken Bakanlığının desteğinin devam edeceği sözünü verdi ve geleceğe dair iyimserliğini dile getirdi: "Sektörün ilerlemesinden ve yenilikçi gücünden etkilendim" dedi. "Fotovoltaik, batarya ve depolama ürünleri ile kombine dijital çözümler sunan katılımcılar, yüzde 100 yenilenebilir enerji arzı için gerekli teknolojiye zaten sahip olduğumuzu ve bunun finansal olarak da uygulanabilir olduğunu canlı bir şekilde gösterdiler.
Hükümet, bu teknolojilerin gelişimini ve pazara sunulmasını hızlandırmak için gerekli koşulları yaratıyor. Güneş Paketi 1 ile kısa bir süre önce bu yönde önemli bir adım daha attık. Şimdi daha dirençli olabilmemiz ve Avrupa'yı teknolojik, enerji politikası ve stratejik açıdan daha bağımsız hale getirebilmemiz için Net Sıfır Sanayi Yasasını mümkün olan en kısa sürede hayata geçirmemiz gerekiyor."
Çok sayıda ünlünün katılımı, etkinliğin öneminin altını çizdi. Aralarında eski BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Oscar ödüllü iklim aktivisti ve aktör Cate Blanchett'in de bulunduğu tanınmış siyasi figürler ve hatta Hollywood yıldızları The smart E Europe'u onurlandırdı. Portekizli kamu hizmeti şirketi EDP tarafından düzenlenen ve The smarter E Europe konferansı çerçevesinde gerçekleşen "We Choose Earth Tour 2024" kapsamında katılım gösterdiler.
Organizatörler memnuniyetlerini ifade etti
The smart E Europe'un organizatörleri de sektörün ne kadar dinamik bir büyüme içinde olduğunu belirtti. Freiburg Wirtschaft Touristik und Messe GmbH & Co. KG (FWTM) ile birlikte The smarter E Europe'u düzenleyen Solar Promotion GmbH CEO'su Markus Elsässer ise şunları söyledi: "Katılımcı ve ziyaretçi sayıları açısından bir kez daha kendi rekorlarımızı kırmış olmamız, enerji dönüşümünün son yıllarda önemli bir ivme kazandığının ve kazanmaya devam ettiğinin açık bir işaretidir. Bu yıl bize 7/24 yenilenebilir enerji arzı vizyonunun şekillenmekte ve gerçeğe dönüşmekte olduğunu gösterdi. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz bu mesajı dünyaya taşıyacak ve kendi ülkelerinde enerji dönüşümünü ilerletmeye devam edecekler." 
FWTM CEO'su Hanna Böhme, "Sanayinin ve genel olarak yaşamın karbonsuzlaştırılması, ancak hep birlikte çalışırsak üstesinden gelinebilecek küresel bir zorluktur. Münih'teki Smart E Europe bir kez daha, dünyanın dört bir yanından gelen ve birbirleriyle tanışmaya, paylaşmaya, ticaret yapmaya ve birbirlerine ilham vermeye hevesli yetenekleri, yenilikçileri ve girişimcileri bir araya getirmek için önemli bir platform yarattı. Bu etkinliğin yarattığı ve yaydığı ilham, yarının enerji dünyasına doğru yolculuğumuzda bize yardımcı olacaktır" dedi.
Dört ayrı fuarı (Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe ve EM-Power Europe) kapsayan The Smarter E Europe 2025, 7-9 Mayıs 2025 tarihleri arasında Messe München'de gerçekleştirilecek.
 

The Smarter E Europe - Avrupa'nın enerji sektörüne yönelik en büyük etkinliği
The smarter E Europe'un odak noktası yenilenebilir enerjiler, enerji endüstrisinin desantralizasyonu ve dijitalleşmesinin yanı sıra akıllı ve sürdürülebilir bir enerji arzı için elektrik, ısı ve ulaşım sektörlerinden sektörler arası çözümlerdir.
Sektör birleşimi ve ademi merkeziyetçiliğe ek olarak, entegre ve dijital olarak ağa bağlı çözümler giderek daha önemli hale gelmektedir. The Smarter E Europe, en etkili pazarlardaki uluslararası oyuncuları hedeflemekte ve fuar ziyaretçilerine akıllı ve sürdürülebilir enerji tedariki için yenilikçi konseptler ve teknolojiler hakkında yeni bilgiler sunmaktadır.
Etkinlik atmosferinden ürün yelpazesinin genişliğine ve ziyaretçilerin uluslararası niteliğine kadar katılımcı olarak katılmak için pek çok neden var. Katılımcıların yüzde 94'ü The smarter E Europe 2023'ü mükemmel/çok iyi ve iyi olarak değerlendirmişti ve katılımcıların yüzde 85'i bir sonraki etkinlikte tekrar yer almayı planlamıştı.

2023 yılında 47 ülkeden 2.469 katılımcı, 17 salon ve bir Açık Alan'daki 180.000 metrekarelik sergi alanında 106.189 ziyaretçiye kapsamlı bir pazar ve teknoloji genel görünümü sunmuştu.
Bu etkileyici genişlemenin arkasında köklü şirketlerin yanı sıra yeni işletmeler ve start-up'lar da yer alıyor. Bu şirketler, yeni enerji dünyasına yönelik tüm ürün, hizmet ve çözüm yelpazesini temsil etmekte ve en son trendlerden teknolojilere ve yenilikçi konseptlere kadar yeni bakış açıları ve taze ilham alma fırsatı sunmaktadır.
 Slider Altına