The smarter E Europe 2023: Start-Up'lar ve Genç Şirketler Yeni Enerji Dünyasının Merkezinde

21 Ocak 2023 Dergi:

14-16 Haziran 2023 tarihleri arasında Messe München, 16 salonda 176.000 metrekarelik bir alanda büyük bir fuara ev sahipliği yapacak. The smarter E Europe 2023’e 85.000 ziyaretçi bekleniyor. The smarter E Europe inovasyon merkezindeki start-up'lar ve sektöre yeni katılanlar, bu alanda son derece başarılı oldu: 2022'de 15 ülkeden 78 start-up ürünlerini sergiledi. Birçoğu başarı öyküleri yazdı. Örneğin Voltfang GmbH… 2022'de şirket, Alman Federal Ekonomi ve İklim Eylem Bakanlığı'ndan, ortak kullanımda ikinci ömür araba akülerinden yapılan ticari bir depolama cihazını sunmak için fon aldı. Yeşil depolama cihazı, depolama sektörünün inovasyon ödülü olan ees AWARD'ı aldı. Bu yıl Voltfang GmbH, The smarter E Europe'da şimdiden 90 metrekarelik kendi standına sahip olacak.

Yeniler ve yeniliklerle tanışmak

Bu yılki The smarter E'de start-up'lar ve sektöre yeni katılanlar, salon B5'te enerji endüstrisi ve elektromobilitenin yanı sıra yenilenebilir enerjiler, yerelleşme ve dijitalleşme için yeniliklerini, ürünlerini ve iş modellerini sunacaklar. Elektrik, ısıtma ve ulaşımı birbirine bağlayan sektörler arası çözümler de sergilenecek. The smarter E Europe, potansiyel yatırımcılar, melek yatırımcılar ve kuluçka merkezlerinin yanı sıra enerji endüstrisinin tüm alanlarından ortaklarla tanışmak için çeşitli fırsatlar sunuyor. Start-up'lar için üç cazip fuar paketi var: Beş yaşından büyük olmayan, 50'den az çalışanı olan ve yıllık maksimum cirosu beş milyon Euro olan start-up'lar, Yeni Gelen Paketi ile Yükselen- Yıldız Paketi, en fazla on yıl önce kurulmuş, 50'den az çalışanı olan ve yıllık maksimum cirosu on milyon Euro olan Almanya merkezli şirketler. Almanya merkezli şirketler, Alman Federal Hükümeti tarafından finanse edilen "İnovasyon Made in Germany" ortak standında kendilerini tanıtma fırsatı bulacak.

The Smarter E Award, Intersolar Award ve ees Award için rekabet etmek, öne çıkmanın ve muazzam bir küresel teşhir elde etmenin özellikle çekici bir yoludur. 2023, Power2Drive Award ve EM-Power Award'ın da lansmanına tanık olacak. Bu ödüller, yeni enerji dünyasının başarısında kilit rol oynayan enerji ve e-mobilite sektörlerini yönlendiren yenilikçi ürünleri ve projeleri onurlandırıyor. Şirketler artık uluslararası bir uzmanlar paneli tarafından değerlendirilecek olan ürünlerini bu ödül yarışına dahil edebilir. Ortaya çıkan kamuoyu ilgisi sayesinde, finalistler ve kazananlar kendilerini rakiplerinden ayıracak ve yeni iş fırsatlarından yararlanabilecek. Dahası, genç şirketler başarı öykülerini The smarter E Europe web sitesinde anlatma fırsatına sahip olacak. Örneğin DieEnergiekoppler GmbH, Flexbilitätswerk (Esneklik Tesisi) ürününün temel olarak küçük enerji sistemlerini nasıl bir araya getirdiğinden bahsediyor. Flexibilitätswerk, swarmBOX'lardan oluşur. Enerji santrallerine bağlı ve merkezi koordinasyon birimleri olarak görev yapan kendi kendine öğrenen kontrol kutularıdır. AI desteği ve optimize edilmiş yönetim, PV ve rüzgâr enerjisi tesislerini, ısı pompalarını, yakıt hücrelerini ve pil depolama sistemlerini uygun maliyetli bir şekilde bağlamayı mümkün kılıyor. Exnaton, Hizmet Olarak Yazılım platformu "PowerQuartier"in yenilenebilir enerji akışlarını nasıl hesapladığını anlatıyor. Start-up'lar için nasıl katılacağınızla ilgili daha fazla bilgi için: https://www.thesmartere.de/for-exhibitors/start-ups?lang=en

Ödüller ve nasıl başvurulacağı hakkında bilgi için:
https://www.thesmartere-award.com/en/participation/participation?utm_medium=referral&utm_source=partner&utm_campaign=AWARD_Global_2021

Dört ayrı fuarı (Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe ve EM-Power) kapsayan The smarter E Europe, 14-16 Haziran 2023 tarihleri arasında Messe München'de gerçekleşecek.