Teksan Solar Aydınlatma Kulesi Enerjisini Güneşten Alıyor

15 Eylül 2020 Dergi:

Teksan’ın çevre dostu çözümlerine yeni eklenen Teksan Solar Aydınlatma Kulesi, enerjisini güneşten alıyor. Yıllık ihtiyaç duyulan toplam elektrik enerjisinin ortalama yüzde 84’ünü karşılayan Solar Aydınlatma Kulesi, yakıttan tasarruf ettirerek enerji tasarrufu sağlıyor.      

Türkiye enerji sektöründeki köklü firmalardan Teksan, yüksek kaliteli ürünlerini çevre dostu ve sürdürülebilir üretim anlayışıyla pazara sunuyor. Güneşten aldığı enerjiyle beslenen Teksan Solar Aydınlatma Kulesi, sağladığı yakıt tasarrufuyla çevreyi korurken pratik bir kullanım olanağı da sağlıyor. Solar Aydınlatma Kuleleri; şantiye işleri, beton çalışmaları, maden, tünel, yol-köprü yapım işleri ve dış mekân etkinliklerinin de aydınlatılması için tercih ediliyor.

Teksan Solar Aydınlatma Kulesi’nde 1010 Wp güneş paneli, 48 VDC 150 Ah akü grubu ve 150 W gücünde 4 adet LED projektör bulunuyor. Güneş panellerinden aldığı ve akülerinde depoladığı enerjiyi LED armatürler ile yansıtarak 3 bin 500 metrekarelik bir alanı 8 saat boyunca aydınlatabiliyor. Solar Aydınlatma Kulesi, güneş ışığının yoğun geldiği Mart-Eylül ayları arasında başka hiçbir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan tek başına yeterli oluyor. Sonbahar ve kış aylarında ise ihtiyaç duyulan enerjinin yine büyük çoğunluğunu çevre dostu Solar Aydınlatma Kulesi ile sağlamak mümkün… Tüm yıl boyunca güneş panellerinin enerji ihtiyacına katkısı yüzde 84 gibi yüksek bir oranda gerçekleşiyor. 

Teksan Solar Aydınlatma Kulesi;

  • 1010 Wp güneş paneli, 48 VDC 150 Ah akü grubuna sahip.
  • 150 W, 5000 K ve L60 lens içeren 48 VDC besleme gerilimi ile çalışan LED armatürler kullanılmıştır. 
  • 4x150 W LED armatürler, 3 bin 500 metrekare alanı ortalama 20 lux ışık akısı ile aydınlatabiliyor. 


Slider Altına