Taşınabilir Rüzgâr Türbini, Elektronik Cihazlara Enerji Sağlıyor

26 Şubat 2021 Dergi:

Uçurtmalardan ilham alan Wind Catcher, hafif ve güçlü bir rüzgâr türbinidir.

Danimarkalı girişim şirketi KiteX, piyasadaki diğer rüzgâr enerjisi sistemlerinden daha hafif, daha güçlü ve kullanımı daha kolay olan yeni bir taşınabilir rüzgâr türbini tasarladı: Wind Catcher.
Mini rüzgâr jeneratörü yalnızca 22 pound (10 kg) ağırlığında ve 600 W'a kadar enerji üretebiliyor.
Bu mini türbin, enerjiden uzak yerlerde, seyahat ederken, şebekeden bağımsız kullanım için çok uygun bir seçenek. Zira, kolayca taşınabilir ve sadece 15 dakikada kurulur, yedek piller sayesinde elektronik cihazları şarj edebilir, rüzgâr sadece 12,8 km/s hızla esse bile gece gündüz çalışabilir.
Bunun da ötesinde, geri dönüştürülmüş plastiklerden oluştuğu ve temiz yenilenebilir enerji ürettiği için çevre dostudur ve Jackery, Goal Zero ve daha birçoğu gibi bir dizi farklı taşınabilir jeneratör ile uyumludur.
Wind Catcher çalışırken yalnızca çok düşük, yumuşak bir ses çıkarır ve yaklaşık 20 metre (65 fit) uzağa yerleştirildiğinde, hiçbir ses duyulmaz.
Sistemin tasarımcıları, dizüstü bilgisayarın yaklaşık dokuz mil/saat (saniyede dört metre) rüzgâr hızında şarj edilebileceğini söylüyor.
Wind Catcher (Rüzgâr Yakalayıcı), farklı boyutlarda üretiliyor ve en büyük boyu 18 mph (saniyede sekiz metre) rüzgâr hızında 600 W enerji sağlıyor. Suya ve hava koşullarına dayanıklı yaklaşık 6,5 fit (iki metre) direğe sahip. En yüksek olanı ise 13 fit (dört metre) yüksekliğe kadar çıkıyor.
Wind Catcher için başlangıçta yaklaşık 1.046 $ fiyat belirlendi. Ancak her şey plana göre giderse, ilk Wind Catcher türbinlerin Aralık ayında sevk edilmeye başladığını görebiliriz. O zamanki fiyatı, daha cazip hale gelebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=EGyeQlqak9I&feature=emb_logoSlider Altına