Sürdürülebilirlik için Akıllı Kentler, Akıllı Evler ve Akıllı Binalar Buluşması Key Energy, Kapılarını Açmaya Hazırlanıyor

17 Ekim 2019 Dergi:

Hangi eylemler şehirleri daha verimli, daha yeşil ve vatandaşların refahına daha duyarlı hale getirecek? Bu sorular yanıtlarını 5-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Rimini kentinde düzenlenecek Key Energy Fuarı'nda bulacak.
Büyük veri, yapay zeka ve Nesnelerin İnterneti (IoT), trafik kontrolü ve trafik yükünün azaltılması, atık yönetimi, verimli aydınlatma, çevre koruma, güvenlik ve diğer hizmetler aracılığıyla şehirleri daha akıllı ve daha yenilikçi bir şekilde yönetmeye yardımcı oluyor. Bunlar, şehirleri yalnızca daha verimli değil, aynı zamanda "daha yeşil" ve vatandaşların refahına daha duyarlı hale getirmeye yönelik eylemlerdir. Key Energy Fuarı, toplu taşımacılıkta yenilikler, düşük çevresel etkiye sahip ulaşım beklentileri, enerji inovasyonu ve taşımacılık üzerindeki ekonomik etkileri ile çevresel beklentileri konularında yeni teknolojilerini tanımak, bilgi ve deneyim alışverişleri gerçekleştirebilmek için elverişli bir ortam yaratacak.
Avrupa'daki ulaştırma sektörü, nihai enerji tüketiminin %33'ünden fazlasını oluşturmaktadır. Küresel olarak, bu oran %21 civarındadır, ancak gelişmekte olan ekonomilerin katkısı nedeniyle küresel ortalama da giderek artma eğilimindedir.
Key Energy, “Enerji ve İklim Planına Doğru İtalya, İtalya'nın elektrik sisteminin geleceği: Dekarbonizasyon, yenilenebilir enerji kaynakları ve şebekeler” başlığında güncel bilgi ve uygulamaları katılımcılarına takdim edecek.
Key Energy, Yeşil Teknolojiler Fuarı ECOMONDO ile birlikte düzenleniyor.
 Slider Altına