SoyutWind Afrika'nın fakir ülkelerini temiz enerji ile tanıştırıyor

26 Mayıs 2010 Dergi: Mayıs-Haziran 2010

Türkiye'nin ilk büyük kapasiteli rüzgar türbini üreticilerinden Soyutwind, şimdi de dünyanın farklı ülkelerinde projeler gerçekleştiriyor. SoyutWind kurduğu türbinlerle Afrika'nın fakir ülkelerini temiz elektrik enerjisi ile tanıştırıyor.

Şirket Birleşmiş Milletler projesi kapsamında Afrika'nın Eritre ülkesine 7 adet rüzgar türbini kurdu. Bu proje ile Eritre'de pek çok köy ve kasaba ilk kez elektrik enerjisine kavuştu. Afrika'nın Moritanya ülkesinde de Kanadalı bir firma ile ortak rüzgar türbini projesi gerçekleştirdi. Yakında Pakistan ve Belarus'ta rüzgar türbini projelerine start verecek.  

Merkezi Ankara'da bulunan Soyut Holding'e bağlı bir şirket olan SoyutWind, Türkiye'de büyük kapasiteli rüzgar türbinleri imal ediyor. Ankara Temelli'deki 15 bin m2 kapalı, 120 bin m2 açık alana sahip fabrikada rüzgar türbinlerinin makine daireleri, kuleleri ve kanatları imal ediliyor. SoyutWind, yurtiçinde imza attığı başarılı projeler yanında son yıllarda dünyanın farklı bölgelerinde gerçekleştirdiği uluslararası projelerle dikkat çekiyor.

 


Etiketler


Slider Altına