Solis, Wood Mackenzie Tarafından Dünyanın En Büyük Üçüncü PV Invertör Üreticisi Gösterildi

08 Eylül 2023 Dergi:

Güneş enerjisi endüstrisinde küresel bir güç merkezi olan Solis Inverters, Wood Mackenzie'ye göre sevkiyat sıralamasında dünyanın üçüncü güneş enerjisi şirketi olarak kabul edildi.

2022 yılında Solis, son teknoloji ürünü, otomatik üretim hatlarına sahip yeni fabrikasının açılışıyla büyüme yılı yaşadı. Bu genişleme, şirketin üretim kapasitesini önemli ölçüde artırarak dünya çapında daha da geniş bir müşteri tabanına hizmet vermesini sağladı. 
2022 yılında, küresel olarak ilk 5 firma söz konusu olduğunda, Solis 2021 yılına göre %86 oranında büyüyerek gruptaki en hızlı büyümeyi gerçekleştirdi. Bu büyüme 2021'de 2020'ye kıyasla %61'lik bir artışla gerçekleşmesi, firmanın oluşturduğu güçlü satış ağını ve marka tanınırlığını yansıttı.

Solis Inverters şirketinden Sandy Woodward, "Solis, üst üste ikinci kez dünya çapında en büyük üçüncü PV invertör üreticisi oldu” diyerek ekledi "4.500'den fazla güçlü küresel ekibimizin mükemmellikteki kararlılığı olmadan bunu başaramazdık. Üretim kapasitemizi daha da genişletirken, sıfır karbonlu bir geleceğe katkıda bulunmaya adanmış bir büyüme yolunda ilerlemeye devam etmek için iyi bir konumdayız."
Şirket, saygın bir küresel pazar araştırma kuruluşu olan EUPD Research tarafından Belçika için "En İyi İnvertör Markası 2023" ödülüne layık görüldü ve aynı ödülü Hollanda ve Güney Afrika için de aldı. 

Dünya çapında 100'den fazla ülkede faaliyet gösteren Solis Inverters şirketinin sıralamadaki hızlı yükselişi, 2023 yılı sonuna kadar 80 GW'ı aşacak toplam üretim kapasitesi ile pazar ihtiyaçlarına cevap vermesinin bir ödülü olarak belirtildi.