SolarPower Zirvesi, 28 Eylül’de Başlıyor

20 Eylül 2020 Dergi:

Bu yıl ilk kez çevrimiçi düzenlenen SolarPower Zirvesi, tüm büyük enerji oyuncularının yanı sıra KOBİ'lerden, AB ve dünya genelinde bir dizi karar vericiden 500'ün üzerinde sektör temsilcisini bir araya getirecek. 
Etkinlik, Avrupa'da güneş enerjisinin geleceğini şekillendiren önemli stratejik, politik ve pazar gelişmeleriyle ilgili üst düzey siyasi ve ticari temsilciler için en son güneş enerjisi gündemini sunuyor. Zirve, Brüksel'de yılın en önemli enerji etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor.
Aralık 2019'da, Avrupa Komisyonu Başkanı seçilen Ursula Von der Leyen, 2050 yılına kadar iklim açısından nötr ilk kıta olma hedefiyle, AB'nin amiral gemisi girişimi olarak Avrupa Yeşil Anlaşması'nı önerdi. Bu yılki SolarPower Zirvesi, güneş enerjisinin Avrupa Yeşil Anlaşması'na katkısına odaklanacak. Tamamen karbondan arındırılmış bir ekonomiye ulaşmak için köklü çözümler ve bu iddialı vizyonu gerçeğe dönüştürmek için gerekli düzenlemeler ele alınacak. Tüm Avrupa için Temiz Enerji Paketinin tam olarak uygulanmasından, yenilenebilir enerjiye dayalı bir Enerji Sistemi Entegrasyonu ve Hidrojen Stratejisine kadar ve güneşe yönelik sağlam Avrupa endüstriyel politikaları, bu yılın SolarPower Zirvesinin gündemi olacak.
COVID-19 salgınından yavaş yavaş kurtulurken, SolarPower Zirvesi güneş enerjisi endüstrisi için çok önemli bir zaman düzenleniyor ve Avrupa Yeşil Anlaşması hedeflerinin hizmetinde gerçekten yeşil bir iyileşme sağlamak için etki ve çareleri değerlendirmeyi vaat ediyor.
SolarPower Zirvesi 2020, 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.
SolarPower Zirvesi dijital etkinliği çerçevesinde katılımcılara, iş bağlantıları oluşturma, oturumlarla yüksek düzeyde bilgi paylaşımı, etkileşimli oturumlarla güneş enerjisi uzmanlarıyla sohbet imkanı, sanal sergi ile sektördeki en etkili bazı şirketlerin güneş enerjisi ile ilgili en son gelişmeler sunulacak. Etkinliğe katılım, ücretsiz olacak.