SolarEX İstanbul İlk Gününde Rekor Sayıda Global Yatırımcıyla Kapılarını Açtı

06 Nisan 2023 Dergi:

Avrasya’nın en büyük, Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı SolarEX İstanbul 15.kez açıldı. Açılış kurdelesini sektörünün devleri kesti. 06 Nisan’da açılışı gerçekleşen fuar üç gün boyunca 10.00 -18.00 saatleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.
Güneş enerjisi sektör tutkunlarının heyecanlı beklediği en büyük buluşma SolarEX İstanbul gerek katılımcılar gerekse kendi enerjisini üretebilmek ve dünya markası firmalarla bir araya gelmek için sabırsızlanan binlerce yatırımcısıyla bir araya gelerek fuarın açılış gününde izdihama yol açtı. T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile düzenlenen SolarEX 2023'e özel Alım Heyeti organize edilen fuarda sektör firmaları B2B görüşmeler eşliğinden ticari alımlar ihracata katkı sağlıyor.
Solar sektörünün ülkemizde geldiği mevcut konumunun mimarları ve sektörde söz sahibi öncü kuruluşların değerli katılımlarıyla 15. kez solar sektörünü bir araya getiren SolarEX İstanbul, 2023 yılında son teknoloji ürünlerin uluslararası pazarda ilk kez görücüye çıktığı ticari bir fuar olma özelliği taşıyor.
SolarEX İstanbul, her yıl artarak büyüyen ivmesine 15.yılında da devam ederek rekor katılımcı ve ziyaretçi sayısına ulaşarak sınırlarını aştı
Türkiye’nin en büyük fuar organizatörlerinden Voli Fuar’ın her yıl sistemli olarak yürüttüğü çalışmaları ile alanında liderlik seviyesine ulaşan Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı, 6-7 ve 8 Nisan 2023 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yeni eklenen halleri ile 5 kat daha büyük 45.000 m² alanda sektörün dünya çapındaki profesyonellerini bir araya getirdi.
SolarEX İstanbul; Sektörün büyüklüğü göz önüne alındığında Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı katılımcıların da sektöre daha yakından bakmasına ve potansiyel müşterileriyle yüz yüze görüşebilmesine olanak sağlayan ticari platform olma özelliğini korudu.
Fuarla eş zamanlı düzenlenen konferanslarda çevre dostu, sürdürülebilir global çözümler konuşuluyor.
Fuarda uluslararası dernek başkanları, sektör profesyonelleri çevre dostu global çözümleri masaya yatırıyor.
SolarEX İstanbul Fuarı Yenilenebilir Enerjiden Güç Alıyor

Temiz, yenilenebilir ve sürekli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin önemini vurgulayan SolarEX İstanbul Fuarı, çevre dostu çözümlerle, sektörü bir araya getirmeye devam ediyor. 06-07-08 Nisan 2023 tarihlerinde İFM-İstanbul Fuar Merkezi’nde devam edecek fuar, tüm güneş enerjisi sanayisini bilinçlendirmeyi hedefliyor. 
Katılımcı Listesi: https://solarexistanbul.com/salon-plani/ 
Kongre Programı : https://solarexistanbul.com/konferans-ve-seminerler/ 
Konferans kayıt, ücretsiz davetiye ve detaylı bilgi için; www.solarexistanbul.com