SolarEdge'nin Patent İhlali Davasına Huawei’in Yanıtı

20 Haziran 2018 Dergi:

Dünyanın önde gelen yenilikçi çözüm üreticilerinden biri olan Huawei, teknolojik gelişmeleri ulaşmak için dünyanın her yerinden mükemmel kaynaklara sahip. Huawei, dünya çapında 18 ülkede 14 Ar-Ge merkezi, düzinelerce açık laboratuvar ve müşterek yenilik merkezleri kurmuştur. Huawei çalışanlarının %45'i (2017'de 80.000) özellikle Ar-Ge alanında faaliyet göstermektedir. Her yıl, gelirin %10'undan fazlasını küresel yeniliklere ayırmaktadır. Huawei, WIPO'ya (Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) göre, 2017'de (31 Aralık 2017 itibariyle) verilen 74.307 patentle birlikte global patent başvuruları listesinin üst sıralarında yer almaktadır. En büyük fikri mülkiyet hakları (IPR) sahiplerinden biri olan Huawei, Kendi fikri mülkiyet haklarını korumak için gerekli olan her şeyi yapıyor olduğu gibi, başkalarının fikri mülkiyet haklarına da saygı gösterme konusunda güçlü bir duruş sergilemektedir.

Huawei, PV endüstrisinde küresel bir liderdir ve başarımız, sürekli inovasyon ruhuyla yol alan müşteri odaklı yaklaşımla, her zaman değerli müşterilerimize en rekabetçi ürünleri ve çözümleri sunmaktan kaynaklanmaktadır. Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinin raporlarına göre, invertör satışlarında Huawei, son üç yıl boyunca (2015, 2016 ve 2017) ard arda küresel ölçekte ilk sırayı almıştır.

Huawei, SolarEdge tarafından son günlerde öne sürülen fikri mülkiyet hakkı ihlali iddiasını değerlendiriyor. Huawei, SolarEdge'nin geçerli herhangi bir patent hakkını ihlal ettiği kanısında değildir ve buna bağlı olarak, haklarını tüm gücüyle koruyacaktır. Huawei her zaman müşteri odaklıdır ve çözüm ortaklarıyla birlikte, güneş enerjisi endüstrisinin gelişimini hızlandırmak için Ar-Ge ve teknoloji inovasyonuna sürekli yatırım yapmaya devam edecektir. Müşterilerimizin, teslim edilen Huawei ürünlerine dayanan bir fikir hakları ihlali ithamı karşısında, Huawei, ürünlerini savunmak ve müşterilerimizin bu tür ithamlardan etkilenmemeleri için tüm olanaklarını seferber edecektir.