Header Reklam
Header Reklam

Solar+Storage NX Fuarına Afrika’dan Özel Nitelikli Alım Heyeti Geliyor

16 Mayıs 2023
Solar+Storage NX Fuarına Afrika’dan Özel Nitelikli Alım Heyeti Geliyor

Türk ve Afrikalı iş insanlarını biraraya getirerek kıtalararası ticaret köprüleri kurmak amacıyla planlanan Türkiye’nin ilk enerji depolama ve güneş enerjisi fuarı Solar+Storage NX, 31 Ağustos  - 2 Eylül 2023 tarihleri arasında Solis Renewable Hub organizatörlüğünde, GENSED Türkiye Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nin desteğiyle; TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.
Solis Renewable Hub ve Afrika kıtasındaki enerji yoksunluğunu ortadan kaldırmak ve kadınların anlamlı ekonomik katılımını sağlamak amaçlı ticari olarak sürdürülebilir, çok paydaşlı ve yenilikçi girişimi AWEaP African Women in Energy and Power işbirliği ile Afrikalı iş kadınları ve yetkililer, Türk heyetleri ve iş insanları ile Alım Heyeti Programı kapsamında biraraya gelecek.
12’ye yakın Afrika ülkesinden 30 kişilik alım ve ticaret heyeti Türk firmaları ile biraraya gelerek yeni yatırım, ticaret adımları atacak.
Etkinlik boyunca birbirinden farklı 10 sektör ve 50’nin üzerinde şirket biraraya getirilerek ticaret, proje, hedef ve ortaklıklar görüşülecek. Afrika kıtası ile Türkiye arasındaki ticaret ve ortaklıkların geliştirilmesi hedeflenirken, çeşitli yatırım ve projeler değerlendirilecek. Organizasyon, Afrika ve Türkiye’nin resmi makamları, bürokratları ve medya kuruluşları aracılığı ile kıtalar arasında duyurulacak.
Enerji sektöründeki Afrikalı ve Türk iş kadınları African Turkish United Sisterhood Oturumları adı altında biraraya gelecek.
Aynı zamanda fuar ile paralel organize edilecek Solar+Storage NX Konferans programında Türkiye’de yenilenebilir enerji sektörü başta olmak üzere enerji sektörünün gelişiminde aktif rol oynayan ve oynayacak kadın profesyonellerin iletişim grubu TWRE Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları ile enerji sektöründeki Afrikalı iş kadınlarının daha başarılı ve güçlü olması için kurulan AWEaP, African Turkish United Sisterhood Oturumları’nda biraraya gelecek. İş hayatında cinsiyet eşitliğine katkı sağlamak, dünyada enerji sektöründeki kadın istihdamının artırılması, enerji ve ulaştırma, KOBİ’ler, yatırımların teşviki gibi konularda dayanışmaya yönelik daha verimli, daha derin işbirlikleri fırsatları masaya yatırılacak.Slider Altına