Siemens, liderlikte dünyanın en iyi firmalarından biri seçildi

07 Haziran 2011 Dergi: Mayıs-Haziran 2011

2010 yılında altıncı kez gerçekleştirilen çalışmada Siemens, Avrupa merkezli şirketler arasında ise liderlikte ilk sıraya yerleşti.

Şirketlerin yönetim ve yönetim kültürünü geliştirme yöntemlerini esas alan Hay Group araştırmasında incelemeye alınan şirketler, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa-Ortadoğu-Afrika ve Asya-Pasifik'ten oluşan dört bölgeden eşit sayılarda seçildi. Araştırma kapsamında şirketlerin yönetimsel süreçlerinde; karmaşık kurumsal yapıları içerisinde işbirliğini desteklemeleri, çalışanlarının kültürel farklılıklarından bir rekabet avantajı olarak yararlanmaları ve yönetim geliştirme stratejilerini gelecekteki demografik değişimlere göre yönlendirme özellikleri dikkate alındı.

Siemens'in 4. sıraya yükselmesini değerlendiren Siemens AG Yönetici Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Nicolas von Rosty, "Devasa bir dil, kültür ve eğitim çeşitliliğini bünyesinde barındırarak seçkin bir yere sahip olan Siemens kadrosu, iş hayatındaki başarımızın temelini oluşturur. Ancak bu başarıyı getiren çözümleri bulmanın tek yolu da şirketin her noktasında işbirliğini etkin bir şekilde teşvik eden sorumlu bir yönetimdir. Biz Siemens'te bunu korumayı önceliğimiz olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.

Liderlikte En İyi Şirket 2010 sıralamasında General Electric ilk sıradaki yerini korurken onu sırasıyla Procter & Gamble, Intel ve Siemens izledi. Banco Santander, Coca Cola, McDonald's, Accenture, Walmart ve Southwest Airlines ise ilk 10 şirket sıralamasında yer alan diğer şirketler oldu.

Araştırma ve sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye www.haygroup.com/bestcompaniesforleadership adresinden ulaşılabilir.

Etiketler


Slider Altına