Shell, Turbo S4 GX serisini geliştirdi  

07 Aralık 2015 Dergi: Kasım-Aralık 2015

Shell, üstün koruma, uzun yağ ömrü ve yüksek sistem verimliliği sağlayan yeni nesil Turbo S4 GX serisi türbin yağlarını geliştirerek tüketicilerine sundu. Shell Madeni Yağlar, işletmelerde yüksek teknoloji ile üretilmiş türbin sistemlerinin etkin bir şekilde korunması ve yüksek verimlilikte çalışmasını sağlamak için en gelişmiş ve yüksek performanslı türbin yağlarına duyulan gereksinimden yola çıkarak, enerji şirketlerinin ve üretim tesislerinin operasyonlarından optimum performans elde edebilmeleri amacıyla Turbo S4 GX serisi türbin yağlarını geliştirdi. 

Doğalgazdan üretilmiş olmasından dolayı ham petrol türevi konvensiyonel mineral türbin yağlarına göre çok daha kararlı bir yapıya sahip olan Turbo S4 GX serisi, özellikle üstün sudan ayrışma performansı, hızlı havayı defetme özelliği, köpük oluşumuna karşı yüksek direnç ve mükemmel filtrenebilme özellikleriyle yeni nesil türbin sistemlerinin çalışma koşullarında optimum performans sağlıyor.

Shell Turbo S4 GX serisi türbin yağları, yük taşıma gereksinimi duyulan dişli kutulu türbinler dahil endüstriyel buhar, hafif ve ağır hizmet gaz türbinleri ve kombine çevrim santrallarında kullanılmak üzere geliştirildi. Ayrıca, sahip olduğu üstün özellikleri sayesinde bazı endüstriyel ekipmanlarda ve turbo kompresörlerde de kullanım imkânı sağlıyor.
Üst seviyede yağlama performansına sahip olan yeni nesil Turbo S4 GX serisi türbin yağları uzun kullanım ömrü ve bakım maliyetlerinde tasarruf sağlamasının yanı sıra türbinlerin kesintisiz yüksek verimlilikte çalışabilmelerine olanak tanıyor.

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, yeni nesil Turbo S4 GX serisi türbin yağları ile ilgili, “Shell olarak hedefimiz her zaman iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını ön planda tutarak fark yaratan ürünlerlerimizle sektörde öncü bir firma olmak. Devrim yaratan GTL (Gas to Liquids) teknolojimiz ile ilk defa doğalgazdan üretilen Shell Turbo S4 GX türbin yağlarını tüketicilerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.  Yeni Turbo serisinin sağladığı yüksek performans ile işletmelere değer katmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Etiketler