Schneider Electric'ten proses yönetimi işbirliği sistemi 'Plantstruxure Mimarisi'

26 Mayıs 2010 Dergi: Mayıs-Haziran 2010

Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric, endüstri ve altyapı şirketlerinin hem otomasyon ihtiyaçlarını, hem de artan enerji yönetimi gereksinimlerini karşılayan yeni bir işbirliği sistemi olan "PlantStruxure Mimarisi"ni tasarladı.

Eksiksiz bir proses yönetim çözümü sunan PlantStruxure, tesis çapında donanım ve yazılım bileşenlerini entegre ederek, hem şirketlerin enerji kullanımlarını optimize edebilmelerini, hem de operasyonlarında maksimum verimlilik ve üretkenliğe ulaşabilmelerini mümkün kılıyor.

PlantStruxure mimarisi hakkında bilgi veren Schneider Electric Endüstri Bölümü Başkan    Yardımcısı Michel Crochon, "Günümüzde endüstri şirketleri; artan rekabet yapıları, global ekonomideki hassasiyetler, idari gereksinimler ve yüksek malzeme maliyetleri gibi çok sayıda zorlukla karşı karşıya kalmaktadır. Bu yeni dünyada rekabet edebilmek için, eyleme yönelik, ilgili bilgileri temel alan bir işbirliği ve karar alma süreci zorunludur. PlantStruxure; açık, standart tabanlı teknolojilerle hızı artırmakta, bilgileri ulaşılabilir kılmakta ve böylece kullanıcılara eşsiz bir rekabet avantajı sunmaktadır" dedi.

PlantStruxure mimarisinin kullanım alanlarına da değinen Michel Crochon; " Plantstruxure, işlevselliği sahada kanıtlanmış ve açık ethernet tabanlı teknolojilerle bir arada kullanılan güçlü yazılım seti sayesinde tesis ve operasyon yöneticileri arasında işbirliğini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca, petrol ve gaz, kimya, petrokimya, enerji ve madencilik gibi sektörlerin gereksinimlerini karşılamak amacıyla her bir mimari seviyesinde yüksek proses kullanılabilirliğini mümkün kılan PlantStruxure, yedeklilik ve işlevsel güvenliği de bir arada sunmaktadır. PlantStruxure kullanan kuruluşlar proje geliştirme, operasyon ve üretim maliyetlerini azaltırken, iş performanslarını da artırmaktadır.


Etiketler


Slider Altına