Re-Source Yenilenebilir Enerji Kurumsal Kaynak Kullanımı Haftası 7 Aralık’ta Başlıyor

15 Kasım 2020 Dergi:

Yeşil enerji alım satımı ile ilgilenen herkes için buluşma noktası olacak Re-Source, 7-11 Aralık 2020 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşecek.
RE-Source etkinliği, kurumsal alıcıların ve temiz enerji tedarikçilerinin yıllık toplantısıdır. Sektörün mevcut zorlukların tartışıldığı ve gelecekteki çözümlerin belirleneceği bir platform olan Re-Source için yeşil enerji tedarikiyle ilgilenen tüm çevrelere yönelik olarak birçok etkileşimli ve yaratıcı oturum hazırlandı.
Şirketlerle tanışmak, aynı zamanda uzmanlarla çevrimiçi sohbetler ve tartışmalar yapılabilmesine olanak tanıyan etkinliğe katılan kurumsal alıcılar, çok çeşitli sektörleri (perakende, BT, kimyasallar, F&B ve daha fazlası) temsil ediyor. Etkinliğe yenilenebilir proje geliştiricileri, kamu hizmetleri temsilcileri, üreticiler ve uzman danışmanlar, hukuk platformlarından profesyoneller katılacak.
Wind Europe ve SolarPower Europe tarafından düzenlenen Re-Source’da alıcıların stratejilerini ve zorluklarını kendi aralarında paylaşmalarına olanak tanıyan iki atölye çalışması yapılacak. Eşleştirme çalışmaları için; alıcıların seçtikleri tedarikçilerle buluşacakları 25 dakikalık toplantılar düzenlenecek. 
Yenilenebilir enerji tedariki, kuruluşlara faaliyetlerini karbonsuz enerjiyle çalışma ve uzun süre boyunca düşük maliyetli elektrik tüketimini güvence altına alma araçları sağlıyor. Küresel salgının, kazanılan ivmeyi durdurmayacağı görülüyor. Kurumsal yenilenebilir enerji satın alma sözleşmelerinin (PPA'lar) Avrupa'da sadece bu ayki kapasitesi, 2016 sonunda sadece 2,2 GW olan seviyesinden 10 GW sınırının üzerine çıktı. 
Kurumsal yenilenebilir PPA'lar, şirketlerin olumlu bir etki yaratabilecekleri bir yöntemdir ve Avrupa'da yenilenebilir enerjide pazar bazlı yatırımlar için kilit bir itici güçtür.
Etkinlik, tedarik tarafını temsil eden WindEurope ve SolarPower Europe’ın yanı sıra RE100 ve WBCSD’nin desteğiyle organize ediliyor.
Etkinliğe katılacak konuşmacılar arasında Heineken, Microsoft, IKEA, Bloomberg NEF ve Decathlon kuruluşları temsilcileri de bulunuyor.
https://event.resource-platform.eu/