Prysmian Group General Cable hisselerini devraldı

26 Temmuz 2018 Dergi: Temmuz-Ağustos 2018

Prysmian Group, 2011 yılında Prysmian ve Draka firmaları arasında gerçekleşen birleşmenin ardından, önemli bir birleşmeye daha imza attı. Prysmian Group ve General Cable Corporation firmaları arasında başlayan birleşme süreci kapsamında, Prysmian Group General Cable firmasını, hisse başına nakit 30,00 dolar ödeyerek satın aldı.

Prysmian S.p.A. ve General Cable Corporation firmalarının Yönetim Kurulları tarafından oybirliğiyle onaylanan; borçları ve tüm yükümlülükleri dahil olmak üzere, toplam değeri 3 milyar dolar olarak belirlenen bu işlem, öngörülenden erken bir tarihte tamamlanmış bulunuyor.

2018 yılının ilk yarısı sona ererken gerçekleşen bu işlem sonucunda, Prysmian Group 50’den fazla ülkede, 112 fabrikası, 25 Ar-Ge merkezi ve yaklaşık 30 bin çalışanı ile var olmaya devam edecek. Birbirini tamamlayan bu iki şirketin bir araya gelmesiyle birlikte, Prysmian Group ürün ve hizmetlerini ürünler, markalar, teknolojiler ve en önemlisi müşteri hizmetleri açısından genişletmiş ve Kuzey Amerika’daki varlığını güçlendirirken, Avrupa ve Güney Amerika’da da konumunu pekiştirmiş olacak.

Prysmian Group Türkiye’nin CEO’su Erkan Aydoğdu, bu birleşme ile ilgili olarak “Diliyoruz ki, dünya kablo sektöründe ideal bir uyumu ortaya koyan bu birleşme sonucunda, sektörümüzün fırsat ve zorluklarını karşılarken, çok güçlü bir ürün ve hizmet yelpazesi ve inovatif çözümler ile yolumuza eskisinden çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz” dedi.