Header Reklam
Header Reklam

Polat Enerji’ye 12. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’nde Başarı Ödülü Verildi

16 Kasım 2023 Dergi: Kasım-Aralık 2023
Polat Enerji’ye 12. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’nde Başarı Ödülü Verildi

Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 7-8 Kasım'da "Rüzgârın Yüzyılı" ana temasıyla düzenlenen 12. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’nde Polat Enerji adına Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat’a başarı ödülü verildi.

7-8 Kasım tarihlerinde İstanbul’da Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından düzenlenen ve açılışına yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı 12. Türkiye Rüzgâr Enerjisi Kongresi’nde yurt içi ve yurt dışından rüzgâr enerjisinin en büyük paydaşları bir araya geldi. Cumhuriyetimizin 100. yılında “Rüzgârın Yüzyılı” temasıyla öne çıkan kongrede, rüzgâr enerjisinin geleceği konuşuldu.

Türkiye'nin rüzgâr enerjisi alanında en büyük oyuncuları arasında yer alan Polat Enerji’nin de katılım sağladığı kongrede, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar tarafından başarı ödülü takdim edilen Polat Holding Yönetim Kurulu Bakanı Adnan Polat; “Türkiye’de yenilenebilir enerji konusunda neredeyse çeyrek asırdır çalışıyoruz. Bu işe ilk girmemizin ana motivasyonu fosil yakıtların havayı, karayı, suyu kirletmesiydi. Polat Enerji olarak bizden sonraki kuşaklara temiz bir dünya bırakmak için üzerimize düşeni yapmak istedik. İkinci ana motivasyonumuz ise dışa bağımlılıkla mücadeledir. Biz enerji konusunda da  kendi kendine yeten bir Türkiye için çalışıyoruz. Bu anlamlı ödül için çok teşekkür ederim.” dedi. 
 Slider Altına