Phoenix Contact, Yeni Ürün Ailesi ESSENTIAL edition Serisini Tanıttı

13 Şubat 2020 Dergi:

Phoenix Contact, yeni ürün ailesi ESSENTIAL edition serisinin lansmanını 12 Şubat 2020 Çarşamba günü İstanbul Çamlıca’daki merkez ofisinde iş ortakları, direkt kullanıcılar ve sektörel medya mensuplarının da katılımıyla gerçekleştirdi. Phoenix Contact Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Haluk Sengör’ün açılış konuşmasının ardından Phoenix Contact Türkiye Genel Müdürü Gökhan Yücel, kurumsal sunumunda firma hakkında şu bilgileri verdi: “Phoenix Contact, 1923 yılında Almanya Essen’de kurulmuş, girişimci bir şirket ve yaratıcı çözümler için endüstriyel bağlantı teknolojileri, elektronik ve otomasyon konularında dijital dünyaya giden yolda güçlü bir partner. O yıllardan itibaren kendi öz sermayesiyle, kredi kullanmadan çalışmalarını sürdürüyor. Phoenix Contact Almanya Grubu’na bağlı oniki şirket bulunuyor. Bu şirketlerin tümünün ortak hedefi, elektrik mühendisliği alanında en mükemmel çözümü sunmak. Genel merkezimiz Hannover yakınlarında Blomberg’de yer alıyor. İlk kurulan ofislerimiz arasında İsveç, İsviçre ve Amerika bulunuyor. 1986 yılında kurulan Türkiye ofisimiz de ilk kurulan ofislerimizden biri. Phoenix Contact Türkiye olarak günümüzde 50’nin üzerinde çalışanımız, ülke çapında yaygın ofis ve bayilik teşkilatımız ile müşterilerimize her zaman en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.”
Phoenix Contact Türkiye’nin kesintisiz büyüme eğilimi içinde olduğunu belirten Yücel, “2015 yılında şirkette işe başladığımda ciromuz 1.5 milyar Euro’nun altındaydı, günümüzde ise bu rakamın neredeyse 2 katına ulaştık ve 2018’e göre yüzde 4.5 büyüme gösterdik. 2019 sonu itibarıyla globalde 17 bin 600 çalışan sayısına ulaştık. Ciromuzun yüzde 7’sini ar-ge’ye, yüzde 8’ini ise yeni yatırımlara ayırıyoruz. 2020 yılı için globalede beklediğimiz büyüme yüzde 3, Türkiye’de ise daha fazla büyüme bekliyor ve hedefliyoruz” dedi. Phoenix Contact’in çok çeşitli uygulama alanları olduğunu da sözlerine ekleyen Yücel, “Enerji, proses endüstrisi, otomotiv sanayi, yenilenebilir enerjiler, telekomünikasyon, su arıtma, makine endüstrisi, elektronik sanayi ve bina otomasyonu gibi birçok sektöre hitap ediyoruz. Sloganımız ‘ilham veren yenilikler’. Dolayısıyla 60 bin farklı ve yenilikçi ürünü müşterilerimize sunuyoruz. Bugün ise yepyeni bir ürün grubunu, ESSENTIAL edition’u sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Gelin geleceği birlikte şekillendirelim” diye konuştu.
Gökhan Yücel’in ardından Phoenix Contact Güney Avrupa Satış Direktörü Jörg Scheerer, “Herkes için Phoenix Contact Kalitesi” başlıklı sunumunda, “Henry Ford, ‘Kalite, kimse bakmadığında da doğru şeyi yapmaktır’ demiş. Phoenix Contact olarak her zaman kaliteyi üstün tutuyoruz ve üretim tesislerimizde yıllardır full otomasyonlu ürünler üretiyoruz. ESSENTIAL edition da, mevcut pazar ihtiyaçlarına cevap veren kaliteli ürünler serisi. ESSENTIAL edition, klemenslerden güç kaynaklarına, rölelerden sinyal çeviricilere, kablosuz haberleşmeden aşırı gerilim koruma ürünlerine kadar geniş ve yenilikçi bir ürün yelpazesi sunuyor. Bu seri, en sert koşullarda birçok kez mekanik, elektrik ve çevre testlerine tabi tutuldu. 1 saniye boyunca 500 amper verilerek test edildi ve herhangi bir problem yaşanmadı. İşte kalite de bu noktada kendini gösteriyor. Phoenix Contact, ‘herkes için güvenilir ürünler’ sunuyor" dedi.
Scheerer’in ardından Phoenix Contact Türkiye Endüstriyel Elektronik Ürün Grubu Yönetmeni Kerem Kökel; ESSENTIAL edition ürün ailesinde öne çıkan ECORLINE Röle Serisi, ESSENTIAL Güç Kaynakları Serisi, ESSENTIAL Parafudr, ESSENTIAL Sinyal Çeviriciler, ESSENTIAL Zaman Rölesi ve ESSENTIAL Kablosuz Haberleşme ürünleri, Phoenix Contact Türkiye Endüstriyel Pano Bağlantıları Ürün Grubu Yönetmeni Sevgi Başak Gürsoy ise TB Serisi Klemensler hakkında katılımcılara detaylı teknik bilgi verdi. Soru-cevap bölümünün ardından düzenlenen kokteyl ile lansman sona erdi.

Phoenix Contact ESSENTIAL edition Serisi
Phoenix Contact, “Herkes için güvenilir ürünler” sloganıyla pazara sunduğu yeni ürün ailesi ESSENTIAL edition serisiyle, temel ihtiyaçları kaliteden ödün vermeden, optimum düzeyde ve rekabetçi fiyatlarla karşılamayı amaçlıyor. ESSENTIAL edition ürün ailesi, klemenslerden güç kaynaklarına, rölelerden sinyal çeviricilere, kablosuz haberleşmeden aşırı gerilim koruma ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.
ESSENTIAL edition ürün ailesinde öne çıkan ECORLINE serisi röleler; röle tabanları, ayırma kolları ve geçmeli fonksiyon modüllerinden oluşan temel fonksiyonlara sahip verimli ve modüler bir endüstriyel röle sisteminden oluşuyor. 1-4 enversör kontak ve 12 V DC ile 230 V AC arasında giriş gerilimleri sunan geniş ürün gamına sahip ECORLINE röleler, izolasyon ve fonksiyon testleriyle yüksek ürün kalitesini garanti ediyor. Yine ESSENTIAL edition ürün ailesinin öne çıkan diğer ürünü ESSENTIAL Güç Kaynakları, temel fonksiyonlarla sisteminizi güvenilir şekilde besler. Yüksek MTBF değerlerine sahip olmakla birlikte ayrıca uzun ömürlüdür. Fansız konveksiyon soğutma sistemine sahip olduklarından arıza riski çok daha azdır. Çıkışları kısa devre korumalıdır; muhafazaları metaldir ve raya monte edilebildiklerinden kurulumu hızlı ve kolayca yapılabilir. Monofaze girişlilerde 24VDC 5, 10, 20A; trifaze girişlilerde ise 24VDC 10, 20, 40A çıkışlı seçenekler mevcuttur. TB vidalı klemens serisi, çok çeşitli endüstriyel alanlardaki uygulamalar için optimal çözümler sunar. Defalarca uygulanmış kalite testi, en sert koşullarda bile TB klemenslerin sinyal iletimini ve enerji dağıtımını güvenilir ve emniyetli bir şekilde yaptığını kanıtlamıştır. TB vidalı klemens serisi; 2,5-240 mm2 tek katlı geçiş klemenslerinin yanı sıra, çok katlı klemensler, ayırma klemensleri, sigortalı klemensler, sensör klemensleri gibi ürünleri de içeren geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir.
ESSENTIAL edition yeni ürün ailesiyle ilgili daha detaylı teknik bilgi ve fiyat için Phoenix Contact web sitesini ziyaret edebilir veya info@phoenixcontact.com.tr’den bilgi alabilirsiniz.