PexaConnect, yenilenebilir enerji yatırımları konusunda profesyonelleri buluşturacak

06 Nisan 2020 Dergi:

Temiz enerji alanında bir yazılım ve danışmanlık hizmetleri sağlayıcısı olan Pexapark, Enerji Satın Alma Anlaşmaları (PPA'lar), konusunda ücretsiz olarak kullanılan çevrimiçi bir platformu lanse etti: Pexaconnect.
PexaConnect platformu, yenilenebilir enerji alanındaki alıcıları ve satıcıları, yasal ve ticari danışmanlar ve borç verenler de dahil olmak üzere, PPA'larla ve yenilenebilir varlıklarla ilgili işletmelerin envanterini görüntülemeye ve yeni eklemelerin yapılmasına olanak sunar.
Son birkaç yılda bir dizi yüksek hacimli anlaşma imzalanmış olsa da, yenilenebilir enerji PPA pazarı halen başlangıç aşamasında sayılır. Pexapark bu platform ile kullanıcılara sadece PPA pazarındaki diğer profesyonellerle bağlantı kurma fırsatı vermekle kalmayıp, aynı zamanda anlaşma, satın alma, satış veya danışmanlık konusunda kendi deneyimlerini ilgilileri ile paylaşmaktadır.
Pexapark CEO'su Michael Waldner şunları söyledi: “Kiminle iletişime geçeceğini ve belirli anlaşmalarda kimlerin çalıştığını bilmek, bu anlaşmaları yapmaya hazırlanan, ancak pazara yeni giren işletmeler için çok önemli olabilir. Bu platformun PPA pazarının ivme kazanmasına, yüz yüze toplantı ve konferansların ötesinde katkıda bulunacağından eminiz. Bu, bugünlerde içinde bulunduğumuz küresel virüs krizinden kaynaklanan kısıtlılıklar nedeniyle önümüzdeki haftalarda özellikle daha da kritik öneme sahip olacak. Şirketlere tüm PPA yaşam döngüsü boyunca daha iyi fırsatlar, daha hızlı sonuçlandırılan anlaşmalar sunabilmek, böylesi önü açık bir pazara girerken, yatırımcı tarafında net bir bakış açısı sağlayabilmek için gerekli bilgileri içeren bir dizi dijital araç geliştirdik. PexaConnect, bu yeni platform, iş geliştiricilerden yatırımcılara ve yetkililere kadar yenilenebilir enerjiler alanında bir LinkedIn misali mecra olacak.”
Yenilenebilir enerji alıcıları, satıcıları ile Innogy, VSB Group ve Vestas da dahil olmak üzere danışmanlık şirketlerinden 60'tan fazla yönetici, PexaConnect'in yakında yenilenebilir enerji PPA'larının tüm aşamalarında yer alan şirketler için kapsamlı bir araç olacağını öngörerek platformun beta sürümünü denedi.
Beta kullanıcıları, platformun gelecekteki fırsatlar için potansiyel ortaklarla birlikte, seyahat kısıtlamaları olsa bile iletişim kurmalarını ve iletişim halinde olmalarını sağlayacağını belirtti. Slider Altına