Ørsted Operasyon Direktörü Richard Hunter Oldu

19 Mayıs 2021 Dergi:

Richard Hunter, 1 Haziran 2021 itibarıyla Ørsted Operasyon Direktörü (COO) olarak Ørsted İcra Kurulu’na katıldı. 

Richard Hunter COO olarak, ayrı bir iş biriminde düzenlenen Onshore işi hariç tüm Ørsted’de Ørsted’in EPC ve Operasyonlarına başkanlık edecek.

EPC & Operations, Ørsted’in EPC (Mühendislik, Tedarik ve İnşaat) sağlayıcısı ve açık deniz rüzgar çiftliklerinin yanı sıra kombine ısı ve enerji santrallerinin işletmecisidir.

EPC organizasyonu, dünya çapında çok sayıda büyük ölçekli açık deniz inşaat projesini yönetirken, Operasyon organizasyonu, dünya çapında 18 milyondan fazla insana karbonsuz enerji sağlayan 28 açık deniz rüzgar çiftliğini ve Danimarka’da yeşil enerji ve bölgesel ısıtma sağlayan birleşik ısı ve enerji santrallerini yönetiyor.

Richard Hunter, küresel ve İngiltere merkezli demiryolu endüstrisinde mühendislik, imalat ve operasyonlarda yönetici lider olarak uzun bir kariyere sahipti ve yakın zamana kadar Bombardier Transportation’ın küresel Ray Kontrol Çözümleri ve Wayside işinin Başkanıydı. Bombardier’de geçirdiği 17 yıl boyunca Richard Hunter, Avrupa ve Asya-Pasifik’te mühendislik, üretim ve operasyonlarda yönetici pozisyonlarında bulundu ve 50’den fazla ülkede proje ve ürün tedarikine liderlik etti.

Ørsted CEO’su ve Grup Başkanı Mads Nipper konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Richard’ın COO’muz olarak İcra Kurulu’na katılması beni gerçekten heyecanlandırıyor. Richard, dünya çapında bir yöneticidir ve tamamen yeşil enerjiyle çalışan bir dünya yaratmak için eylemlerimizin önemli bir parçası olarak EPC & Operations’ın geliştirilmesine devam etmek için doğru becerilere sahiptir. Richard’ın mühendislik alanında güçlü bir teknik temeli vardır, dünya çapında üretim, operasyon ve geliştirmeye liderlik eden etkileyici uluslararası deneyime sahiptir ve son olarak Richard, işletmeye ve müşterilerine yüksek değer sunan güçlü bir ticari zihniyete sahip olduğunu kanıtlamıştır.”

Richard Hunter ise “Ørsted ekibine katılmayı gerçekten dört gözle bekliyorum. Uzun yıllar boyunca en çevre dostu ve sürdürülebilir ulaşım biçimlerini sunan işletmelerde çalıştığım için, küresel enerji dönüşümünde lider olmak için dünyanın en büyük yenilenebilir enerji şirketlerinden birinde bu rolü üstlenmekten onur duyuyorum” diyor.

Hunter, Danimarka Gentofte’de yerleşik olacak ve Ørsted’in Londra ofisinden ve dünya çapındaki diğer yerlerinden düzenli olarak çalışacak.

KaynakSlider Altına