Middle East Energy Online Başladı

17 Mayıs 2021 Dergi:

Dünyanın dört bir yanından enerji uzmanları, Middle East Energy sanal etkinliğinin ilk günü için bugün (17 Mayıs Pazartesi) çevrimiçi olarak bir araya geliyor.

Middle East Energy sanal etkinliği, Yenilenebilir ve Temiz Enerji sektör haftası ile başlayacak. Etkinliğin ilk haftasında, yeşil hidrojen, güneş ve rüzgar enerjisine özel sektördeki en son içgörüler, trendler ve yenilikler ele alınacak.

Bugünden 9 Haziran'a kadar Middle East Energy, Yenilenebilir ve Temiz Enerjiye ek olarak her hafta farklı bir enerji sektörü sektörüne odaklanacak, bunlara İletim ve Dağıtım, Kritik ve Yedek Güç ve Enerji Tüketimi ve Yönetimi dahil. 

claudia-konieczna-exhibition-director-middle-east-energy-dubaiMiddle East Energy Sergi Direktörü Claudia Konieczna şunları söyledi: “İlk sanal etkinliğimiz, küresel enerji endüstrisini desteklemeye olan bağlılığımızın altını çiziyor. Sektörün karşı karşıya kaldığı en zorlu dönemlerden birinde olumlu iş ve ağ kurma fırsatları yaratmaya elverişli bir platform geliştirdik. Her hafta bir dizi üst düzey oturum sunmak için dünyanın dört bir yanından enerji endüstrisi uzmanlarını bir araya getirdik. Uzmanlar bu hafta temiz enerji hedefleri, temiz hidrojenin benimsenmesi, güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi ile ilgili fırsatlar gibi konuları ele alacak. Aynı zamanda bir dizi teknoloji konuşması ve ürün tanıtımına da ev sahipliği yapacağız.”

Etkinliğin açılışında H.E. Enerji ve Altyapı Bakanı Suhail Al Mazrouei, dünya çapında 85’ten fazla ülkeden enerji profesyonellerine hoş geldiniz konuşması yapacak.

Birinci gündeki oturumlar arasında; Enerji çeşitlendirmesi ve temiz enerji hedeflerine ulaşma yarışı - net sıfıra ulaşmak için stratejiler; Temiz hidrojenin potansiyelinin farkına varmak - bu, enerji geçişinde oyunun kurallarını değiştirecek başlıklı oturumlar ve güneş panellerinin üretimini artıran teknoloji konuşması: PV modül tasarımı ve kurulumundaki en son yenilikler de yer alıyor.

Dört haftalık çevrimiçi enerji etkinliği boyunca, bir dizi teknoloji konuşması, etkileşimli yuvarlak masa toplantıları, panel tartışmaları, düşünce liderliği oturumları ve uzaktan görüşmeler gerçekleşecek. Ek olarak, ev sahipliği yapılan alıcı toplantıları, ara oturumları, kişiselleştirilmiş toplantılar ve hızlı ağ oluşturma oturumları dahil olmak üzere bir dizi ağ oluşturma fırsatı planlandı. 

Konieczna, “Sanal etkinlik, ortaklıklar kurmaya, içgörüler sağlamaya ve en yeni çözümler hakkında bilgi edinmeye odaklanacak. Platform, kullanıcıları enerji piyasasındaki binlerce potansiyel müşteri, ortak ve bağlantıyla buluşturacak” dedi.

Middle East Energy sanal etkinliğine kaydolmak için tıklayın.